Kimdir

Şahan Gökbakar Kimdir?

Şahan Gökbakar Kaç yaşında?

şahan gökbakar

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar 1980 yılında İzmir ilinde dünyaya gelmiştir. Babasını 8 yaşında kaybeden ünlü komedyen lise öğrenimini ODTÜ Kolejinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise; Bilkent Tiyatro Bölümünde tamamlayan Gökbakar 2002 yılında mezun olmuştur.

Okul bittikten sonra pek çok kağıyı çalarak yaptığı programı sunmak isteyen komedyen 2003 senesinde TV8’de Zıbın isimli bir program yayınladı. Mizahi dili ile kısa zamanda herkesini lgisini çeken Gökbakar ardından TRT1 ekranlarında yayımlanan 7.Gün programında sunuculuk yaptı. Dikkat Şahan Çıkabilir skeç şovu ile zirveye tırmanmaya başlayan komedyen; bu programda yaptığı Recep İvedik skeci ile oldukça sevildi. O dönem Doğa Rutkay ile aşk yaşayan Şahan Gökbakar’ın fırtınalı aşkı uzun ömürlü olmadı. Recep İvedik tiplemesini filmleştirmek istemesi tüm şöhretini ayaklarına kadar getiren en önemli yapımlardan biriydi. 2008 senesinde vizyona giren film ilk üç günde izlenme rekorları kırdı. Film tam olarak 32 hafta vizyonda kaldı. 2009 senesinde vizyona giren 2. seri ise 24 hafta boyunca izlenme rekorları kırdı. Recek İvedik filminin 3. serisi ise; 23 hafta boyunca ilgi ve beğeniyle izlenilerek adeta rekor kırdı. Recep İvedik serilerine devam eden komedyen 4. seriyide çekerek beğenileri toplamaya devam etti.

2015 senesinde Selin Ortaçlı ile evlenen Şahan Gökbakar; yurt dışında evlenerek magazin gündemine oturdu. Şimdilerde yeni projeler peşinde koşan ünlü komedyen çok yakında yeni bir film ile ekranlarda olacak.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu