Kategoriler
Kimdir

Şafak Sezer Kimdir?

Şafak Sezer kaç yaşında?

şafak sezer kimdir

Şafak Sezer 1970 yılında Ankara’da doğdu Ankara’nın Çin Çin mahallesinde gecekonduda yaşayan Sezer; mütevazı bir yaşam içerisinden bugünlere kadar gelmeyi başarmış bir komedyendir. Şafak Sezer aslen Ankaralı değil Erzincan’lıdır.

Babası sayesinde sanata adım atmayı başarmış olan Sezer; bir tiyatro oyununda kendine eşek rolü buldu. Şafak Sezer’in ilk rolü tiyatroda eşek rolü yapmaktı. Ardından Halk Tiyatrosu’ nda çeşitli oyunlarda kendine rol bulan Sezer, ardından televizyon dizilerinde oynamaya başladı. Sıdıka, Dostlar Pasajı, Reyting Hamdi, Baskül Ailesi gibi dizilerde rol alan Sezer; Vizontele filminde rol almıştır. Rus Gelin isimli filmde ise ünlü oyuncularla bir arada rol almıştır.

Boran Kaya’nın sunmuş olduğu İner misin çıkar mısın programında ilk olarak adını duyuran Şafak Sezer; burada şöhret basamaklarını tırmanmaya başladı. Kutsal Damacana isimli film ile iyi bir çıkış yakalayan Şafak Sezer ardından aynı filmin 2. serisi içinde rol alarak filmdeki popülaritesini korumaya devam etmiştir. Şafak Sezer ardından yönetmenliğe göz dikerek; Kolpaçino Bomba siimli filmde yönetmen koltuğuna oturmuştur. Şafak Sezer aynı zamanda Su Film AŞ adlı şirketin de sahibidir.Film şirketini 2008 senesinde kurmuştur. Esra isimli eşi olan Şafak Sezer iki kız çocuğa sahiptir. Şafak Sezer bir röportajında hiç kitap okumadığını açıklayarak bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir komedyen ve oyuncudur.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir