Kimdir

Saba Tümer Kimdir?

Saba Tümer kaç yaşında?

saba tümer

Saba Tümer 1970 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. Lise’yi İzmir’de okuyan sunucu Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü okudu. Okulu bittikten sonra Sky Tv ekranlarına çıkarak ismini duyurmaya başladı. Bu kanaldan sonra Ege Tv kanalında spikerlik yaptı.

1997 yılında NTV kanalında haber spikerliği yapmaya başladı. 4 sene aynı kanalda spikerlik yapan Saba Tümer, ardından Show Tv’ ye geçerek adını duyurmaya başladı. Bu kanalda da haber sunan Saba Tümer ardından, Skyturk ekranlarına dönüş yaparak Ne Var ne Yok adlı programı sundu. Sunduğu programla beraber ödül alan Tümer, ardından tekrar Show Tv kanalına geçerek Bu Gece adlı programı sundu. 2008 yılında ise; HaberTürk kanalında aynı programla devam etti. Saba Tümer kanallar arasında geçiş yaparak bir çok ünlü konuğu ağırlamış ve onların hayat hikayelerini eğlenceli bir dille sunuculara aktararak başarı sağlamıştır. Son olarak TV8′ de çalışan Saba Tümer ‘in boyu 1.58′ dir.

Saba Tümer 2013 senesinde Yaşar Nuri Öztürk’ le yaptıkları program esnasında Yaşar Nuri Öztürk’ün hükümeti ve Gezi Parkı olaylarını eleştirerek yayından kalkmasına neden oldu. Yaptığı programlarda her zaman insanları güldürmeyi amaçlayan Saba Tümer’ in en nefret ettiği konu ise; bilim adamlarının anlattıkları olayları uzun uzadıya izleyicinin anlayamayacağı şekilde anlatıyor olmaları. Açık ve net ifade tarzlarını seven Saba Tümer’ in şimdiye dek hiç evlilik yapmadığı biliniyor. Ünlü sunucunun çocuğu yoktur.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu