Kimdir

Payitaht Abdülhamid Nadir Bey kimdir?

TRT-1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisi her hafta izleyicilerini büyülemeye devam ediyor.

Son haftalarda bu dizide bir karakter çok merak edilmektedir. Halil Halit’in yanında yer alan Nadir Bey dizide çok etkileyici dövüşleri ile diziye renk katmaktadır. Tarihte Nadir Bey karakteri ile bilgi bulunmuyor fakat diziside Nadir Bey’i canlandıran Sifu Salman Ataş çok yetenekli olduğu her halinden belli olmaktadır. Tabi Sifu Salman Ataş dizi için provalar yapıp bu kadar iyi dövüşen birisi değildir.

Sifu Salman Ataş kimdir?

Geleneksel Wing Tsun Savunma Sanatı ustası olan Sifu Salman ATAŞ, Almanya’da İnşaat mühendisliği okumuştur. Karate, Box, Güreş ve Tekvando spor dallarında uzun süre eğitim almıştır. Ayrıca Body Building ve Halter sporlarında da profesyonel sporcu olarak yer almaktadır. Asıl uzmanlık alanı ise Wing Tsun savunma sporudur. Yani dizide gösterdiği performansın altında altında yılların emeği yatmaktadır. Ustamızın yaşı hakkında fazla bilgi bulamadık. Fakat yaşına göre oldukça iyi bir fiziğe ve çevikliği konusunda uzman olmak gerekmiyor. İnternette’de zaten ustanın adını arattığınızda birçok videosunu bulabilirsiniz.

Wing Tsun nedir?

Wing Tsun sanatı boks, aikido ve kick boks gibi diğer dövüş sanatları ile karşılaştırmamanız gerekmektedir. Wing Tsun kas gücünden çok zeka ve bilimselliğin karışımı ile ortaya çıkmaktadır. Bu sporu iyi bir bilen kişi kendisinde kat ve kat iyi bir fiziğe sahip yada daha kuvvetli bir kişiyi çok rahatlıkla yenebileceğiniz bir spor dalıdır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu