Kimdir

Arda Turan Kimdir?

Arda Turan kaç yaşında?

arda turan kaç yaşında

Ünlü futbolcu Arda Turan 1987 İstanbul Esenyurt doğumludur. Arda Turan 9 yaşından itibaren futbol hayatına atılmıştır. Bayrampaşa Altıntepsispor takımında 9 yaşında futbola başlamıştır. 12 yaşında Fatih Terim’in dikkatini çeken Arda Turan Galatasaray alt yapısında futbol oynamaya başlamıştır.

PAF takımında 4 sene forma giyen Arda Turan; 2004 – 2005 döneminde ise; A takımına alınarak aşama kaydetmiştir. Bu dönemden sonra Vestel Manisaspor takımına kiralık olarak verilmiştir. Bu dönemde göz dolduran futbolu sayesinde oldukça parlak bir dönem geçirmiştir. 2006-2007 döneminde tekrar Galatasaray’a dönmüştür. Geçirdiği dönem içerisinde ilk 11’e girmeyi başarmış ve Şampiyonlar Ligindeki performansı ile Avrupa ismini duyurmayı başarmıştır. 2007-2008 senesinde Karl-Heinz Feldkamp takımında kendisine yer edinen Arda Turan ilk 11’e girmeyi başarmıştır.

Ünlü futbolcu UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Liverpool ile Bordeux mücadelesinde çıktığı maçlarda UEFA tarafından belirlenen bir kararla maçın en iyi oyuncusu seçilmiştir. A milli takımında da üstün başarılar sergileyen Arda Turan ilk milli takım maçını Lüksemburg’a karşı oynamıştır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu