Kategoriler
Apple iOS Haberleri

(iPhone) WhatsApp engellendiğimi nasıl anlarım?

WhatsApp uygulaması her 10 akıllı telefon kullanıcısından dokuzu bu uygulamayı kullanmaktadır. İçerdiği birçok özelliği ile kullanıcılara güzel deneyimler yaşatmaktadır.

Kategoriler
Android Haberleri

WhatsApp’da engellendiğimi nasıl anlarım?

WhatsApp’da Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

whatsapp engellendim mi

WhatsApp mesajlaşma uygulamasında konuşmak istemediğiniz birini engelleyebilir istediğiniz zaman bu engeli kaldırabilirsiniz. Hemen hemen herkes tarafından bilinen engellenme yöntemi akıllara bazı sorular getirdi. Kim beni engellemiş yada engellenmişmiyim diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Karşıdaki kişi sizi engellemiş ise; Son Görülme zamanını göremezsiniz. Karşıdaki kişi son görülme tarihini kapatmışda olabilir. Bu durumu tam olarak anlayabilmek için karşı tarafın numarasını başka bir telefon numarasına ekleyerek kontrol edebilirsiniz.

Daha önce görünen Profil resmini artık göremiyorsanız Engellenmişsiniz demektir. Profil resmi görünmüyorsa engellendiğinizi söylemek mümkün.

En kesin yöntemlerden biride; arkadaşınızı bir gurup içine eklemeye çalışmaktır. Eğer arkadaşınızı bir guruba dahil edemiyorsanız karşı taraf sizi kesinlikle engellemiş demektir.

Kategoriler
Android Haberleri

WhatsApp’ta engellendiğinizi nasıl anlarsınız

WhatsApp’ta engellendim mi?

engellendiğimi nasıl anlarım

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp her geçen gün kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. WhatsApp’ta biri tarafından engellenip engellenmediğiniz nasıl anlarsınız.

Sizden mesaj almak istemeyenleri anlayabilmek için bir kaç bakmanız gereken yerler vardır.Fakat bunlar kesin olarak sizi engellediği anlamına gelmemektedir.Söz konusu şüphelendiğiniz kişinin profil fotoğrafını ve son çevrimiçi olma tarihini göremiyorsanız ve gönderiğiniz mesajlar sadece tek onay işareti olarak gözüküyorsa whatsApp’ta engellenmiş olabilirsiniz.Bu adımlar yüzde yüz engellendiğiniz anlamına gelmemektedir.

Neden derseniz WhatsApp profil fotoğrafı kullanma zorunluğu getirmemektedir.Son çevrim içi olma tarihinide WhatsApp gizleme imkanı sunmaktadır.

WHATSAPP’TA KİŞİ NASIL ENGELLENİR

WhatsApp’ta istemediğiniz kişiyi engellemek için sohbet ekranını açın ve menü düğmesine dokunun.Daha fazla seçeneğine bastıktan sonra Engelle seçeneğine basınız.İOS işletim sistemine sahip telefonlardada engelleme seçeneğine Sohbet ayarlarından ulaşabilirsiniz.