Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Tüm zamanların en kısa sürede en çok izlenen videosu

Sizlere güzel ve pratik bilgiler gösteren bir videodan bahsetmek istiyoruz.Belki birçoğumuz bu pratik bilgileri bilmiyor.Sosyal medya üzerinden de büyük ilgi görmesinin en büyük nedeni diyebiliriz.

18 Mayıs 2017 günü eklenen bu video son zamanların en çok izlenen ve rekor kıran videosu olduğunu belirtelim.1.5 buçuk ay içerisinde tam 344 milyon kez izlendi.Blossom isimli facebook sayfası bu videoyu 18 mayıs tarihinde paylaştı ve 344 milyon kez izlendi,11 milyon civarında paylaşım yapıldı,2.4 milyon kişi tarafından beğenildi,167 bin kişi sayfanın altına yorum yaptı.Bu kadar kısa zaman içerisinde bu kadar hızlı video izleneceğini kimse tahmin etmiyordu.

344 milyon kez izlenmesine rağmen hala hergün paylaşım yapılıyor ve gösterim sayısı hergeçen gün artıyor.Sosyal medyada 2.5 ay içerisinde bu videonun 1 milyar kez izlenme rakamına ulaşabileceği yorumları artmaktadır.

Biz bu videoyu hazırlarken bile aradan geçen 20 dakika içerisinde 20 bin kişi videoyu izledi.

Yorumlarınızı bekliyoruz.

https://www.facebook.com/FirstMediaBlossom/videos/10155361643304586/

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

İnternetten Video İndirmek İçin 9 Ücretsiz Yol

Makalemizin başlık kısmında da belirttiğimiz üzere sizlere internetten video indirmenin 9 ücretsiz yolu hakkında bilgiler sunacağız. Dilerseniz çokça merak edilen bu konumuz hakkında hemen bilgiler sunmaya başlayalım.

video indirme

İşte İnternetten Kolayca Video İndirebileceğiniz 9 Harika Yol;

YoutubeIn MP4

 • İnternetten kolayca video indirebileceğiniz harika 9 yoldan biri youtubeIn mp4 servisidir. Bu servisten indirmek istediğiniz youtube videosunun bağlantısını kutucuğa yapıştırmanız ve hemen akabinde ise download mp4 butonuna tıklamanız ve bu işlem sonrasında ise gelen ekranda videonun görüntü kalitesini geçmeniz yeterli olmaktadır.

Save From

 • İnternetten ücretsiz olarak video indirebileceğiniz harika servislerden biri de save from servisidir. Bu serviste yapmanız gereken tek şey video bağlantısında youtube.com’dan önce ss yazmanıdır.

Twitter video indir

 • İndirmek istediğiniz videonun bağlantısını sitede yer alan kutucuğa yapıştırın ve aşağıda yer alan MP3, MP4 veya MP4 D seçeneklerinden birine tıklayın.

FB Down

 • Bu servis sayesinde facebook üzerinden ücretsiz olarak kolayca video indirebilirsiniz. Ayrıca bu sistemde google chrom uygulaması da yer almaktadır. Bu sayede indirmek istediğiniz bir video olduğunda facebook’tan çıkmadan videonuzu indirebilirsiniz.

Keep Vid

 • 28 farklı siteyi destekleyen keep vid sisteminde ise ilgili videonuzun bağlantısını kutucuğa yapıştırdıktan sonra indirdiğiniz dosyanızın 150 farklı şekilde kolayca kaydedebilirsiniz.

Video Grabby

 • Videonuzun bağlantısını kutucuğa yapıştırdıktan sonra ıp 60 butonuna tıklamanız yeterlidir.

Yoo Download

 • Twitter, facebook, youtube, vimo, instagram gibi internetin en popüler sitelerini destekleyen yoo download servisi sayesinde internetten kolayca video indirebilirsiniz.

Video Grabber

 • Su harika servis video indirme, video dönüştürme ve video kaydetme özelliklerine sahiptir. İnternetten ücretsiz olarak indirebileceğiniz videolarınız için vdeo grabber servisinden faydalanabilirsiniz.

Online video converter

 • İnternetten videolarınızı ücretsiz olarak kolayca indirebileceğiniz harika sistemlerden biri de online video converter sistemidir. Bu sistem sayesinde youtube, liveleak, VK, college humer gibi en popüler video kanallarından kolayca video indirebilirsiniz.

Bu ayrıntıyı da sizlere sunduktan sonra makalemizin konusu olan internetten video indirmek için 9 ücretsiz yol hakkındaki makalemizi burada tamamlamaktayız.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

Apple TV’de İtunes Filmlerinde Video Çözünürlüğünü Nasıl Ayarlayabilirim?

Apple firması günden güne birçok harika hizmetlere imza atmaktadır. Bu harika hizmetlerinden biri de hiç kuşkusuz ki Apple Tv adını alan harika bir hizmet türüdür.

itunes

Dilerseniz bu harika uygulama hakkında kullanıcılar tarafından çokça merak edilen ayrıntılardan olan apple tv’de itunes filmlerinde cideo çözünürlüğünü nasıl ayarlayabilirim ayrıntısı hakkında hemen bilgiler sunalım. Fakat bilmeyenler açısından ilk olarak apple tv uygulamasının genel tanımlaması hakkında bilgiler sunalım.

Apple Tv Nedir?

 • Apple tv; Herhangi bir televizyon olmayıp sadece televizyona bağlanan küçük bir aygıttır. Bu harika sistem sayesinde kullanıcılar tercih ettikleri itunes filmlerini sorunsuz bir şekilde televizyona aktarabilmekte ve sevdikleri filmleri televizyondan izleyebilmektedirler. Bu harika uygulamayı birçok kullanıcılar tercih etmektedirler.

Bu Harika Uygulama Ne İşe Yarar?

 • Bu harika uygulama sayesinde cihazlarımızda yer alan görüntü, müzik ve videolarımızı televizyona kolayca aktarabilmekteyiz.
 • İnternet radyolarına da yine televizyon üzerinden kolayca bağlanabilmekteyiz.
 • Bununla birlikte dilersek filmlerimizi kiralayabilir veya satın alabiliriz.

Apple Tv’de İtunes Filmlerinde Video Çözünürlüğü Ayarlamak İçin Yapmamız Gerekenler İse Şunlardır;

 • İlk olarak cihazımızın ayarlar kısmına giriş yapmaktayız.
 • Burada yer alan uygulamalar seçeneğine giriş yaparak video çözünürlüğü seçeneğini seçmekteyiz.
 • Hemen akabinde seçenekler kısmından standart çözünürlük kısmını seçerek kaliteli bir şekilde dizi veya filmlerimizi izlemeye başlamaktayız.

Yukarıda da görüldüğü üzere Apple tv’de itunes filmlerinde video çözünürlüğünün ayarlamasının yapılabilmesi sadece birkaç basit adımlar sayesinde kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Ancak yukarıdaki basit uygulamaları tatbik etme konusunda herhangi bir zorluk çekerseniz konu hakkında yeterli bilgisi bulunan başka bir kullanıcıdan destek talep edebilirsiniz. Bu ayrıntı hakkında da sizlere bilgiler sunduktan sonra Apple tv’de itunes filmlerinde video çözünürlüğü nasıl ayarlanır hakkındaki makalemizi burada tamamlamaktayız.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

iPhone ile Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir ?

iPhone’da video çekerken fotoğraf çekme işlemi hakkında bilgi arıyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

video çekerken fotoğraf çekme

Farklı cihazlarda video kaydetme esnasında fotoğraf çekmek için uygulama indirmek zorunda kalabilirsiniz.
Apple kullanıcıları için yeni bir çözüm getirmiş ve video kaydetme esnasında fotoğraf çekme şansını sunmuştur. Herhangi bir uygulamaya gereksinim duymadan saniyeler içinde fotoğraf da çekebileceksiniz.

Bunun için ilk olarak İPhone kamerasını açarak video çekmeye başlayın. Kaydetme işlemi başladığında sol alt kısımda yer alan beyaz düğmeye basın. Bu özelliği kullanırken her cihazda farklı kalitede fotoğraf çekileceğini unutmayın.

İPhone 6S, 6S Plus ve 4K video çekimlerinde 8 megapiksel bir fotoğraf kalitesi elde edilmektedir.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Akıllı telefonda Youtube’da video izlerken internette gezme olmuyor!

Youtube’da Video İzlerken İnternette Gezinme

youtube video izleme

Youtube videolarını izlerken internette gezinmek isteyebilirsiniz. Şimdiye kadar video izlerken internet sitelerinde dolşamka imkansızdı. İnternet sayfasına tıkladığınızda Youtube kapanıyordu. Fakat bu problemin önüne geçmek için yeni bir uygulama çıktı.

Youtube’da gezinirken internete girmek için kullanacağınız uygulamanın adı Flytube. Youtube sayfasını uçan pencere şekline sokan bu uygulama sayesinde interntte de gezinebileceksiniz. Uygulama sitelerde gezinmek istediğinizde ayrı bir pop-up pencere açarak gezinmenizi sağlıyor. Ekran kapansa bile müzik bitmiyor. Ekran açık olarak gösterim devam ediyor. Bu sayede maillerinizi kontrol ederken veya başka bir sitede gezinirken Youtube videonuzda kapanmayacak. Bu pencereleri sürükleyerek istediğiniz gibi boyutunu ayarlayabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra ayarlar bölümünden istediğiniz seçenekleri işaretleyerek kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.