Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Kar Yağışı Valiliklerin internet sitelerini kilitledi

Kar yağışı ile tatil haberlerini valilik sitelerinden öğrenmek isteyenlerin sayısı artınca Valiliklerin siteleri açılmadı.

kar-yagisi

Yoğun kar yağışı birçok ilimizi olumsuz etkilemeye devam ediyor.Kar yağışına en çok sevinenler ise kesinlikle öğrenciler olmaktadır.Aşırı kar yağışından sonra illerde tatil haberler sırayla gelmeye devam ediyor.Tabi öğrenciler ve veliler kar tatili haberlerini resmi kanallardan almak istiyor.Bunun için ise yaşadığı ilin resmi valilik internet sitesine girmek istiyorlar fakat Valiliklerin alt yapısı çok yoğun ziyaretçi trafiğini kaldırmadığı için neredeyse açılamadı diyebiliriz.Valiliklerin internet siteleri normal zamanlarda çok fazla tercih edilmediği için ziyaretçi yoğunluğu fazla olmuyordu.Kar yağışı ile bu ziyaretçi trafiği aşırı derecede fazla oldu.

Fakat aşırı yoğunluktan dolayı birçok valiliğin resmi internet sayfası açılamadı.Valilik ise kar tatili haberlerini twitter üzerinden duyurdu.Twitter’da herhangi bir yavaşlama olmadığı için herkes rahatlıkla takip edebildi.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Yarın okullar tatil mi araması Google’da zirveye oturdu

Google’a bu aralar öğrenciler daha sık ziyaret etmektedir.

google

Dünyanın en çok tercih edilen arama motoru olan google’da son zamanlarda en çok hangi kelimenin aratıldığını biliyor musunuz? Kış ayları geldiğinde kar yağışı arttığı için hemen hemen her an illerden tatil haberleri gelmeye devam ediyor.Her öğrenci yaşadığı ilde kar tatili olup olmadığını öğrenmek için google’a soruyor.Milyonlarca öğrenci yarın okullar tatil mi diye google’a sorunca normal olarak kar tatili ile ilgili aramalar zirve yapıyor.Hatırlarsanız internet yaygın olmadığı dönemlerde okula gidiliyordu ve okulun tatil olduğunu o zaman öğreniyorduk.Teknoloji geliştiği için anında tatil haberlerine google’dan ulaşabiliyoruz.

Kar tatili ile google’da birçok haber görebilirsiniz.Tabi asılsız haberlerede dikkat etmeniz gerekmektedir.Tatil olmadığı halde sosyal medya üzerinden tatil haberleri bir anda yayılınca yarın kötü sürpriz ile karşılaşabilirsiniz.Genellikle yaşadığınız ilin resmi valilik sayfasında tatil haberleri yayınlanmaktadır.Güvenilir haber ajanslarından da sağlıklı olarak bilgi arabilirsiniz.

Kategoriler
Genel

20 Mayıs Cuma tatil mi sorusuna yanıt geldi!

20 Mayıs tatil mi?

20 mayıs okullar tatil değil

Normal şartlarda teknoloji konuların haricinde çok fazla konu açmamaya özen gösteriyoruz.Fakat arada sırada farklılık yaparak sabit takipçilerimizi sıkmakta istemiyoruz.Teknoscrool.com olarak ziyaretçilerimizden gelen her yorum ve iletişim formundan gelen her maili itina ile cevaplamaya çalışıyor ve elimizden geldiği kadar en doğru bilgiyi vermeye çalışmaktayız.

Bir kaç sefer ziyaretçilerimizden 20 mayıs 2016 cuma günü tatil mi soruları geldi.Bizde bu sorulara cevap vermek istedik.Uzun zamandır 20 mayıs’ın tatil olacağı yönündeki haberler sosyal medya üzerinden konuşulmaktaydı.Fakat herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştı.Zaten tatil olacak olsaydı çoktan resmi açıklama yapılırdı.Bugün internet haber sitelerinde 20 mayıs 2016 gününün tatil olmayacağı ve mesai yapılacağı konusunda açıklama geldi.Milyonlarca kişi tatil olmasını istiyordu.Nedeni ise 19 mayıs günü resmi tatil olduğu için 4 günlük bir tatil planlamaları yapılıyordu fakat beklenen olmadı.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

5 Ocak Salı Yarın Kayseri’de okullar tatil mi?

Kayseri’de okullar tatil mi?

kayseri

Bir ziyaretçimiz Kayseri’de yarın okulların tatil olup olmadığına dair bilgi istemiştir.Normal şartlarda teknoloji soruları hariç soruları yanıtlamıyoruz fakat bir türlü bilgi alamadığını rica etmiş ve kendisine mail atılmasını istemiştir.5 Ocak Kayseri’de yarın okullar tatil mi sorusuna Kayseri Valiliği resmi internet sitesi üzerinden açıklamada bulunmuştur.

Açıklamada,

Meteorloji 7.Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilere göre İlimizdeki kar yağışının gece saat 22:00’dan itibaren etkisini kaybedeceği, havanın yarından itibaren biraz daha ısınacağı ve dolayısıyla yağışlarına yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olacağı belirtilmiştir.

Servisle okula giden öğürencilerimiz ve vatandaşlarımızın trafikten mağdur olmamaları için Karayolları 6.Bölge Müdürlüğü veBelediyelerden yol açma çalışmalarına kesintisiz devam edilmesi, İl emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Trafik Ekiplerinden de toplu taşıma yapan araçlar ile servis araçlarının denetimi ve sürücülerin dikkatli olmaları konusunda uyarılmaları istenilmiştir.

Kar yağışının yoğun olduğu ilçelerimizde eğitim ve öğretime devam edilmesi ile ilgili hususlar ilgili Kaymakamlıklarca değerlendirecek ve duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yukarıdaki açıklamalara göre Kayseri’de yarın okullar tatil olmayacak.