Bilim ve Teknoloji

5 Ocak Salı Yarın Kayseri’de okullar tatil mi?

Kayseri’de okullar tatil mi?

kayseri

Bir ziyaretçimiz Kayseri’de yarın okulların tatil olup olmadığına dair bilgi istemiştir.Normal şartlarda teknoloji soruları hariç soruları yanıtlamıyoruz fakat bir türlü bilgi alamadığını rica etmiş ve kendisine mail atılmasını istemiştir.5 Ocak Kayseri’de yarın okullar tatil mi sorusuna Kayseri Valiliği resmi internet sitesi üzerinden açıklamada bulunmuştur.

Açıklamada,

Meteorloji 7.Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilere göre İlimizdeki kar yağışının gece saat 22:00’dan itibaren etkisini kaybedeceği, havanın yarından itibaren biraz daha ısınacağı ve dolayısıyla yağışlarına yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olacağı belirtilmiştir.

Servisle okula giden öğürencilerimiz ve vatandaşlarımızın trafikten mağdur olmamaları için Karayolları 6.Bölge Müdürlüğü veBelediyelerden yol açma çalışmalarına kesintisiz devam edilmesi, İl emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Trafik Ekiplerinden de toplu taşıma yapan araçlar ile servis araçlarının denetimi ve sürücülerin dikkatli olmaları konusunda uyarılmaları istenilmiştir.

Kar yağışının yoğun olduğu ilçelerimizde eğitim ve öğretime devam edilmesi ile ilgili hususlar ilgili Kaymakamlıklarca değerlendirecek ve duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yukarıdaki açıklamalara göre Kayseri’de yarın okullar tatil olmayacak.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu