Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Skype Çalışmama Sorunu iPhone’da Nasıl Düzeltilir?

Skype uygulamasını açma konusunda bazı hatalar karşımıza çıkabiliyor. Bu durumlarda sorunu çözmek için izlememiz gereken bazı yollar var. Önce sorunun kaynağı anlaşılmalı ve daha sonra sorunu çözmek için gerekli adımlar takip edilmelidir.

iPhone’da Skype Çalışmama Sorunu Neden Olur?

iPhone cihazlarda skype uygulamasına girişte yaşanan birden fazla hata var.

Bu hatalar şunlardır:

Skype kullanıcı ismi veya şifrenin unutulması
Hesabın kısıtlanması
Hesabın geçici olarak askıya alınması
Doğum gününün yanlış yazılması
Facebook ile girişte alınan hata
Sürümün güncel olmaması

iPhone’da Skype Açamama Sorunu Nasıl Giderilir?

iPhone’da skype hatası alıyorsanız birkaç adım takip ederek kolayca çözebilirsiniz;

Öncelikle şifrenizin doğruluğunu kontrol edin. Şifrenizi unuttuysanız parolamı unuttum butonuna tıklayarak e-posta adresiniz ya da telefon numaranız ile hesabınızı kurtarabilirsiniz.
Skype uygulamasının ücretli özelliklerini kullanmanız kısıtlandıysa oturum açtıktan sonra hesabınız düzeltin seçeneğini takip edin.
Uygulamanın son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Yeni güncelleme varsa güncelleyin.

Güvenlik yazılımınızı kontrol edin.

Vpn kullanıyorsanız Vpn bağlantısını keserek tekrar deneyin.
Sunucu olarak proxy kullanıyorsanız ağ yöneticiniz ile ayarlarınızı doğrulayın.

2018 yılının Ocak ayından beri Facebook ile Skype uygulamasına giriş desteklenmiyor. Facebook ile girmeyi denemeyin.

iPhone Skype Sorunları İçin Basit ve Etkili Çözümler
Giriş yapmanıza rağmen görüntü gelmiyorsa telefonunuzun kamerasını çalışır durumda olduğundan emin olun.

Telefonu yeniden başlatmayı deneyin. Bu durum basit olsa dagenellikle sorunun çözümü için yeterli oluyor.Uygulama ön belleğini temizleyin.

Tüm maddeleri yapmanıza rağmen giriş yapamıyorsanız Skype uygulamasını silip tekrar yükleyin. Bu da basit ama etkili bir çözüm oluyor.

iPhone Skype İzinler

iPhone’da Skype kullanmak için uygulama yüklendiğinde uygulamanın size sorduğu kamera, mikrofon, telefon rehberi, konum gibi izinleri onaylamazsanız uygulama üzerinden görüntülü görüşme yapamazsınız, Sorunu düzeltmek için telefonunuzun ayarlar kısmından uygulamalar sekmesine gelmeniz ve verilen izinleri seçmeniz gerekiyor. Burada uygulamalarınız arasında Skype uygulamasını bulun ve seçin. Daha sonra kapalı olan kamera ve mikrofon izinlerini aktif hale getirin. Bu şekilde kolaylıkla Skype üzerinden görüntülü görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

En iyi video konferans programı

Günümüzde iş ve eğitim dünyasında görüntülü iletişim neredeyse şart hâline geldi. Artık toplantılar eski usül yapılmıyor, pek çok kişi o an bulunduğu yerden video konferansa katılıyor. Tabii ki bu şekilde hem zamandan, hem de paradan tasarruf yapılıyor.

Bugün pek çok video konferans uygulamaları bulunurken, artık eski karmaşık yapıdan da uzaklar ve koalylıkla erişim sağlamak mümkün. Peki en iyi video konferans programı hangisi?

İşletmeler için Skype

Her ölçekten işletme için Skype son derece makul çözümler sunarken, platform desteği de çok fazla ve Windows’un yanı sıra macOS, iOS ve Android işletim sistemlerinde de sorunsuz çalışıyor. Outlook ve Office programlarıyla entegre olan sürüm, ses, video kayıtlarına ve ekran paylaşımına izin veriyor.

Aylık ücreti çok düşük olan Skype’ın işletme sürümünün tek eksiği VoIP sistemindeki bazı sıkıntılar ve Office 365 alma zorunluluğu. Ayrıca isteğe bağlı olarak 7 gün 24 saat de telefon ve web üzerinden destek sağlanmakta.

LyteSpark

Son derece kolay bir kullanım sunan LyteSpark, tamamen tarayıcı tabanlı bir video konferans çözümü ve her işletim sisteminde (buna Linux da dahil) problemsiz çalışmakta. Outlook ve Google Takvimler desteğiyle gelen, kendi içinde bir mikrofonu da olan LyteSpark, ekstra güvenlik de sunuyor ve odaları kilitleyebiliyorsunuz.

Microsoft Edge’le uyumlu olmaması ve konferansları kayıt etme imkanı tanımaması ise eksiklikleri arasında.

WebEx

Windows, macOS ve mobil platformlarda sorunsuz olarak çalışan WebEx, Outlook entegrasyonu ve konferans kayıt etme özelliklerine sahip. Hem VoIP, hem de HD ses kaydı imkanı tanıyan program aynı zamanda güvenlik konusunda da epey hassas.

Biraz kısıtlı olsa da, ücretsiz versiyonu da bulunan WebEx konferanslarınız için başarılı bir çözüm.

GoToMeeting

Orta çaplı işletmeler için kusursuz olan GoToMeeting, sadece Windows ve macOS işletim sistemlerinde çalışırken, aynı zamanda Outlook ile de entegre.

Konferans kayıtlarını organizatörlerin istediği zaman başlatıp, istediği zaman durdurabileceği program mouse ve klavye ikilisiyle sorunsuz olarak çalışıyor. Ücretsiz sürümü ise üç kişiye kadar web üzerinden sesli konferans imkanı tanıyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Skype baştan aşağı değişebilir!

Skype, uzun süredir aynı. Kullanıcılar bazen Skype’ın değişmesi ve bazı yeni özelliklerin gelmesi konusunda sürekli firmaya baskı yapıyordu. Skype bazı yeni özellikler getirecek. Bu özellikler kullanıcıların ve geliştiricilerin uzun süredir istediği özellikler.

skype

Android ve iOS işletim sistemine sahi telefonlarda kullanılabilen Skype Preview sayesinde Skype’a gelen yeni özelliklere erişebilir ve gerek arkadaşlarınızla olan gerekse iş görüşmeleri yapacağınız sırada daha iyi bir iletişim sağlayabilirsiniz. Yapılan yenilikleri bir blog yazısıyla anlatan geliştirici gelen yenilikleri bazı ana başlıklar altında topladı.

YENİ SKYPE ÇOK DAHA EĞLENCELİ HALE GELDİ

Yeni Skype ile görüşme yapacağınız sırada karşınızdaki kişiye emojiler göndererek konuşmanızı daha eğlenceli ve sevgi dolu hale getirebilirsiniz. Aynı şekilde mesaj atabileceğiniz gibi görüntülü konuşma yaptığınız sırada ek olarak fotoğraf dahi çekilebilirsiniz. Skype ekibi kullanıcıların grup konuşması yaptığı sırada yazmaktan ne kadar çok sıkıldıklarını biliyor. Bu yüzden yapılan görüntülü konuşmaları olabildiğince eğlenceli hale getiriyor.

Skype’a entegre edilmiş kameraların yardımıyla anında fotoğraflar çekebilirsiniz ve bu fotoğraflara çıkartmalarla notlar ekleyebilirsiniz. Sonrasında bu görüntüleri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Mesajlar kısmına bakacak olursak Facebook durumlarında yer alan ifadeler karşımıza çıkıyor. Bu şekilde durumlar yerine mesajlara ifade bırakabilirsiniz. Bu ifadelerle oylamalar yapabilirsiniz.

KULLANIM PANELİ ARTIK DAHA HIZLI

Skype’ın arama paneline girdiğinizde ise eskisine nazaran daha hızlı maç sonuçlarına, haberlere, hava durumlarına, restoran ve kafeteryalara, videolara ve bunlar gibi çok daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz. Hatta bu gelecek özellikleri kullanmanız için uygulamadan çıkış yapmanıza da gerek kalmayacak.

Skype’ın bu özelliğini kullanmak için uygulamadan çıkış yapıp başka uygulamaya geçmenize gerek olmadığından dolayı zaman kaybı da yaşamayacaksınız. Son dakika gelişmeleri gibi bilgilere Skype Preview üzerinden öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda bu bilgileri öğrenmek için konuşmalarınızı da yarıda kesmenize gerek kalmayacak.

Skype Preview’i kullanma deneyimini yaşamak isteyen kullanıcılar, Android işletim sistemine sahip telefonlar için Play Store üzerinden, iOS işletim sistemine sahip telefonlar için App Store’dan indirebilirler. Aynı zamanda Skype’ın sitesinden de uygulamayı indirebilirsiniz.

Bilmeniz gerekiyor ki Skype Preview henüz geliştirilme aşamasında, sizden gelecek bildirimler doğrultusunda bu gelişmeler şekillenecek.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Skype’ta Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Skype’ta Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

skype profil resmi nasıl değiştirilir

Bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda kullandığımız anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme programı olan Skype kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Son günlerin en popüler uygulamalarından biri olan Skype programında profil fotoğrafınızı değiştirmekde bazen zorluk çekebilirsiniz. Oysa ki diğer uygulamalrda olduğu gibi Skype resmini değiştirmek oldukça kolay.

İlk olarak uygulamayı açın ve hesabınızı kullanarak giriş yapın. Ekranın sağ üst kısmında insan simgesi yer alan bir figür göreceksiniz. Buraya dokunun. Karşınıza profil sayfası gelecektir. Profil resmi kısmına tıklayarak Galeriden seç yada Fotoğraf çek seçeneklerini kullanarak profil resmini değiştirin. Profil resmini beğenmediyseniz yine aynı yöntemi kullanarak tekrar değişiklik yapabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Skype sürüm güncelleme

Skype sürüm güncellemesi yaptı

skype indir

Skype geçtiğimiz haftalarda Skyle 5.6 sürümü ile daha rahat ve keyifli bir kullanım sağlamayı hedeflemişti. Şirket dün itibari ile hem android işletim sistemi hemde ios işletim sistemi için yeni yayınlandığı sürümü hizmete soktuklarını açıkladık.

Yeni sürüm olan skype 6.0 yeni işlevler sayesinde yeni bir sohbet başlatmak,önemli mesajlarınızı bulmak yada kaydettiğiniz kişileri bulmak dahada kolaylaştı diyebiliriz.Okumamış mesajlarıda ekrana getirmek çok kolay olmaktadır. Yeni sürümle birlikte konuşma veya videolu görüşme sırasında fotoğraf, web bağlantıları ve gülen yüzler paylaşmak daha kolay hale geliyor.

Microsoft, uygulamanın Windows 10 Mobile sürümü hakkındaysa herhangi bir bilgi vermedi.