Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

En iyi video konferans programı

Günümüzde iş ve eğitim dünyasında görüntülü iletişim neredeyse şart hâline geldi. Artık toplantılar eski usül yapılmıyor, pek çok kişi o an bulunduğu yerden video konferansa katılıyor. Tabii ki bu şekilde hem zamandan, hem de paradan tasarruf yapılıyor.

Bugün pek çok video konferans uygulamaları bulunurken, artık eski karmaşık yapıdan da uzaklar ve koalylıkla erişim sağlamak mümkün. Peki en iyi video konferans programı hangisi?

İşletmeler için Skype

Her ölçekten işletme için Skype son derece makul çözümler sunarken, platform desteği de çok fazla ve Windows’un yanı sıra macOS, iOS ve Android işletim sistemlerinde de sorunsuz çalışıyor. Outlook ve Office programlarıyla entegre olan sürüm, ses, video kayıtlarına ve ekran paylaşımına izin veriyor.

Aylık ücreti çok düşük olan Skype’ın işletme sürümünün tek eksiği VoIP sistemindeki bazı sıkıntılar ve Office 365 alma zorunluluğu. Ayrıca isteğe bağlı olarak 7 gün 24 saat de telefon ve web üzerinden destek sağlanmakta.

LyteSpark

Son derece kolay bir kullanım sunan LyteSpark, tamamen tarayıcı tabanlı bir video konferans çözümü ve her işletim sisteminde (buna Linux da dahil) problemsiz çalışmakta. Outlook ve Google Takvimler desteğiyle gelen, kendi içinde bir mikrofonu da olan LyteSpark, ekstra güvenlik de sunuyor ve odaları kilitleyebiliyorsunuz.

Microsoft Edge’le uyumlu olmaması ve konferansları kayıt etme imkanı tanımaması ise eksiklikleri arasında.

WebEx

Windows, macOS ve mobil platformlarda sorunsuz olarak çalışan WebEx, Outlook entegrasyonu ve konferans kayıt etme özelliklerine sahip. Hem VoIP, hem de HD ses kaydı imkanı tanıyan program aynı zamanda güvenlik konusunda da epey hassas.

Biraz kısıtlı olsa da, ücretsiz versiyonu da bulunan WebEx konferanslarınız için başarılı bir çözüm.

GoToMeeting

Orta çaplı işletmeler için kusursuz olan GoToMeeting, sadece Windows ve macOS işletim sistemlerinde çalışırken, aynı zamanda Outlook ile de entegre.

Konferans kayıtlarını organizatörlerin istediği zaman başlatıp, istediği zaman durdurabileceği program mouse ve klavye ikilisiyle sorunsuz olarak çalışıyor. Ücretsiz sürümü ise üç kişiye kadar web üzerinden sesli konferans imkanı tanıyor.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir