Kategoriler
Araba Haberleri

Seat İbiza servis uyarısı silme

Arabalar konularında sizlere yararlı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda Seat İbiza servis uyarısı nasıl silinir konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Genellikle yıllık bakım yapıldıkta sonra araba sahiplerine bu uyarı çıktıktan sonra panik yapmaktadırlar. Ustalar bakımdan sonra bazen servis uyarısı zamanlamasını sıfırlamayı unutmaktadırlar. İbiza servis uyarısını silmek için ekstradan servise yada ustaya gitmeye gerek kalmadan kendiniz sıfırlayabilirsiniz.

– İlk olarak kontak kapalı durumdayken göstergede bulunan KM sıfırlama düğmesine basılı tutunuz.

– Elinizi tuştan kaldırmadan kontağı açınız. Motoru sakın çalıştırmayınız.

– Kontağı açtıktan sonra saat tuşunu bir kez sağa çevirmeniz yeterli olacaktır.

Not: Seat İbiza hakkında sormak istediğiniz soruları bize yorum yazarak gönderebilirsiniz.

Kategoriler
Araba Haberleri

Seat Ibiza Signo özellikleri ve bilinmeyen özellikleri

2004 Seat İbiza Signo teknik özelliklerini merak ediyorsanız sizleri bilgilendirmek istedik. Tabi ayrıca bilinmeyen özelliklerinden de bahsetmek istiyoruz.

Seat ibiza’nın signo modeli en donanımlı olanıdır. Hız sabitleyici, 4 cam otomatik, uzaktan kumanda, ESP, Dijital Klima, 2 Airbag, Yol bilgisayarı, Sis farları, Spor koltuklar, sürücü ve yan koltuğu yükseltip alçaltabiliyorsunuz.

Yukarıda yazdığımız özelliklerin 2004 model bir arabada olduğunu düşünürsek oldukça başarılı bir donanımdır.

Ayrıca belki bilmediğiniz birkaç özellikten bahsetmek istiyoruz.

Seat Ibiza Signo modelinde iki farklı kapı açma modu bulunmaktadır. Birincisi anahtarın açma tuşuna bir kez bastığınızda sadece şoför kapası açılmaktadır. İki kez bastığınızda ise tüm kapılar açılmaktadır. Bu kilit modunu devre dışı bırabilir yada normal kilit modunu kullanabilirsiniz.

Diğer size önerebileceğimiz bir özellik ise açık olan camlarınızı anahtar ile kapabiliyorsunuz. Arabadan indikten sonra anahtarı kapıya takın ve sağa doğru çevirip bekleyin. Bir kaç saniye sonra camların kapandığını göreceksiniz. Aynı şekilde camlarıda bu şekilde açabilirsiniz.

Yukarıda yazmış olduğumuz iki özellik sizde yoksa bilgisayar yardımı ile aktif edebilirsiniz. Sanayilerde bu işi yapan kişiler iş başına 20 TL gibi bir ücret almaktadır.

Not: Bilgisayar ile bağlanan kişinin yazılımından dolayı Comfort bölümüne ulaşamazsa size arızalı diyebilir. Bunun için orjinal yazılım kullanan kişiden yardım alınız.

Kategoriler
Araba Haberleri

Seat İbiza ortalama yakıt tüketimi sıfırlanıyor (Cevaplandı)

Soru: Seat İbiza 2004 arabamda yakıt ortalaması kendi kendine sıfırlanıyor.

Cevap: Merhabalar. Seat İbiza 2004 model arabalarda iki farklı fonksiyonda yol bilgisayarı bulunmaktadır. 1 Numaralı menüde arabayı çalıştırıp gideceğiniz yere kadar olan yakıt tüketim ortalaması gözükmektedir. Bu değer arabayı durduğunuzda belli bir süre çalıştırmadığınızda otomatik olarak sıfırlanmaktadır. Bu arabanın kendi özelliğidir.

2 numaralı menüde bulunan yakıt tüketimi ise siz sıfırlamadığınız sürece çalışmaktadır. Yani 2 numaralı yol bilgisayarı ana değerleri gösteren bölümdür.

2 numaralı yol bilgisayarına nasıl geçerim diyorsanız silecek kolunun hemen altında bulunan yuvarlar küçük tuşa basmanız yeterli olacaktır.

Bilgi: Yakıt tüketimi yada diğer değerleri sıfırlamak istiyorsanız silecek kolunun altındaki yuvarlar tuşa basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Kategoriler
Araba Haberleri

Seat İbiza yada Cordoba Signo’da Econ tuşu

Soru: Arkadaşlar 2004 model Seat İbiza Signo arabamda klima çalıştırma sistemini bir türlü çözemedim.

Dijital Klima olduğu için nasıl kullanacağım konusunda bilgi verirmisiniz.Ayrıca klima üzerinde Econ tuşu bulunmaktadır.Bu Econ tuşu ne anlama geliyor? Ayrıca Klima üzerinde AC tuşu bulunmamaktadır.Bu konularda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.İyi çalışmalar.

Cevap: Seat İbiza ve Cordoba modellerinde dijital klima üzerinde “AC” tuşu bulunmamaktadır.Bunun yerine sağ ve sol tarafta bulunan derece ayarlama düğmesini düşürdükçe otomatik olarak klima çalışmaktadır.ECON tuşu ise çok önemli diyebiliriz.Eğer ECON düğmesine basmazsanız arabanın kliması çalışacaktır.Tabi bu işlem size yakıtı fazla yakmanıza sebep olacakır.Zaten farkettiyseniz ECON tuşuna bastıktan sonra arabanın sesi değişmektedir.Ekranda ECON tuşu yazdığında klima çalışmaz ve motor’un kendi ısısı ile ısınırsınız.Uzun lafın kısası kışın klimayı kullanırken ECON modunda olup olmadığına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Kategoriler
Araba Haberleri

Seat İbiza Signo hız sabitleyici bulunuyor mu?

Sizden gelen destek maillerini elimizden geldiği kadar cevaplamaya devam ediyoruz.

Mahmut isimli bir arkadaşımız 2004 model Seat İbiza Signo alma niyetini olduğunu ve ilanda arabada hız sabitleyici olduğunu, gerçektede var mı diye bizden yardım istemiştir.

Seat İbiza’nın Signo modeli full olarak kabul ediliyor.Şansımız İbiza denk geldi ve araç sahibine sorduğumuda direksiyonun sol tarafında bulunan sinyal kolunun ayrıca hız sabitleyici olduğunu belirtmiştir.Kolun üst tarafında on-off düğmesi On konumuna getirdiğinizde kolun hemen solunda bulunan artı ve eksi tuşlarını kullanarak hız sabitleyicisini kullanabilirsiniz.

Sizlere bazı ipuçları vermek istiyoruz. Hız sabitleyiciyi aktif olarak kullanırken frene basarsanız devre dışı kalır, Hız artırma tuşuna basılı tuttuğunuzda araba hızlanır yada hız azaltma tuşuna bastığınızda motor freni tarzında araba tatlı bir şekilde yavaşlar.

Kategoriler
Donanım Haberleri

Seat İbiza kilit açma düğmesine basınca sadece şoför kapısı açılıyor

Seat İbiza Amerikan kilit modundan Avrupa kilit moduna nasıl alınır konusunda bilgi arıyorsanız bu yazımız tam size göre diyebiliriz.Elle tutulur bir sonuç veremiyoruz ama sizin için ön araştırma yaptık diyebiliriz.

Biz ziyaretçimiz bize Seat İbiza 2004 model arabası olduğunu ve uzaktan kumanda ile kapı açma düğmesine bir kez bastığında sadece şoför kapısının açıldığında, iki kez bastığında ise diğer kapıların açıldığını yazmıştır.

Bu özelliği nasıl devre dışı bırakabileceği konusunda destek istemiştir.

İnternet üzerinden araştırdığımızda aracın şoför kapısını açıp, diğer kapılar kapalı olacak şekilde anahtarı takıp sağa doğru çevirip beklemenizi, bir süre sonra yan aynaların katlandığında bu kilidin devre dışı kaldığı yazmaktadır.

Yukarıdaki yazdığımız yöntem Seat Leon ve İbiza yeni modellerin başarılı olduğunu yazmaktadır.Bu yöntemi bulduğumuz Seat İbiza 2004 modelinde denedik fakat malesef başarılı olamadık.

Seat özel servisine gittiğimizde ise bu özelliği devre dışı bırakmak için mecburen PC ile direksiyonun altında bulunan göz bölümünün kapağını çıkartararak bağlanmak gerekiyor.Tabi bu işlemleri normal bir kullanıcı yapamamaktadır.İşciliğine güvendiğiniz bir servise gidip 15 dakika içinde bu kilit modunu pasif edip normal kilitleme modunu aktif etmektedirler.Bu işlemin ücreti ise ortalama 20 TL civarındadır.

Kategoriler
Araba Haberleri

SEAT Ateca test sürüşü yorumları

SEAT Ateca modeli nasıl? Test sürüşü hakkında yorumları bulabileceğiniz bu yazımız tam size göre..

seat-ateca-yorumlari

SEAT’ın ilk SUV segmentindeki modeli SEAT Ateca çarpıcı tasarımı ve donanımı ile fark yaratıyor.Ateca’nın çok renkli ambiyans aydınlatması ise çok beğeniliyor.SEAT’ın yeni nesil Full LED far tasarımıda Ateca’da kullanıldığı gözüküyor.Yollarda SEAT‘ın Led farı artık tanınmaktadır.Ateca’da Opsiyonel Ön Bölge Asistanı Destekli Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Kör Nokta Tespit Sistemi ve Çevresel Görüş Sistemi gibi otomobilin 360 derece etrafının görüntülendiği kamera sistemiyle Ateca donanım olarak gırtlağa kadar dolu bir model diyebiliriz.Kullanıcıların en çok beğendiği özelliklerden bir tanesi ise arabada 2 adet USB çıkışı olmasıdır.Çoğu araba 1 tane olduğu zaman telefonu şarj ederken USB’den müzik dinleme olmadığı için çok can sıkıcı durumlar oluşturuyordu.

SUV tutkunları bu araç ile test sürüşü yapmak istiyor.Teknoscrool.com olarak değerli ziyaretçilerimizden istediğimiz SEAT Ateca’nın test sürüşü yapanlardan araba hakkında yorumlar bekliyoruz.Özellikle Dış tasarım,İç tasarım,yakıt tüketimi v.s. v.s. her türlü yorumlarınızı bekliyoruz.

SEAT Ateca baz modeli 83.000 TL’den başlayıp başlayıp FULL Dizel motor seçeneği 103 Bin TL civarlarındadır.