Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy A71’de iki farklı yöntem ile ekran görüntüsü alma

Samsung Galaxy A71 ekran görüntüsü nasıl alınacağı konusunda bu yazıda bilgi vermek istiyoruz.

Akıllı telefonların en çok kullanılan kolaylığı kesinlikle ekran resmi almaktır. Artık not almak kalmadı. 1 saniyede ekranın resmini çekiyoruz ve ihtiyacımız olduğunda galeriden ulaşabiliyoruz.

Cihazı kullanırken ekran görüntüsü yakalayabilir ve yakalanan görüntünün üzerine yazı yazabilir, çizim yapabilir, görüntüyü kırpabilir veya paylaşabilirsiniz. Mevcut ekranı ve kaydırılabilir alanı yakalayabilirsiniz.

Ekran görüntüsü yakalamak için aşağıdaki yöntemleri kullanın. Yakalanan ekran görüntüleri Galeri’ye kaydedilir.

• Tuşla yakalama: Yan tuşa ve Ses kısma tuşuna aynı anda uzun basın.

• Kaydırarak yakalama: Elinizi ekranın üzerinde sola ya da sağa kaydırın.

• Bazı uygulamaları ve özellikleri kullanırken ekran görüntüsü yakalamak mümkün değildir.

• Kaydırarak ekran görüntüsü yakalama özelliği etkinleştirilmemişse bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar uygulamasını başlatın, Gelişmiş özellikler → Hareketler ve işaretler üzerine dokunun ve ardından Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın tuşuna dokunarak ayarı etkinleştirin.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S6 ekran görüntüsü nasıl alınır

Samsung galaxy s6 ekran görüntüsü nasıl alınır?

1

Aslında sadece galaxy s6 değil, diğer tüm samsung modellerinde ekran görüntüsü aynı şekilde alınmaktadır.Sadece son model telefonlarda avuç içi yakalama sensörü olduğu ekstradan yakalama bulunmaktadır.

Galaxy s6 ekran görüntüsü almak için Telefonun sağ kısmında bulunan, tuş kilidi düğmesi ile ön kısımda bulunan ana ekran tuşuna aynı anda 2 saniye basılı tutunuz ve ekran görüntüsü alındağına dair deklanşör sesi gelecektir.

Galaxy S6 ekran görüntüsü alma 2. yöntem

Ayarlar>Hareketler ve İşaretler>Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın’a gidin ve bu özelliği aktifleştirerek, elinizi kaydırıp ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirin.