Kategoriler
Oyun Haberleri

PES 2019 7 lisanslı ligi açıklandı

Oyun konsolları ve bilgisarlarda futbol oyunu denilince akla ilk gelen kesinlikle PES olmaktadır.

PES 2019 yakında çıkacak ve çıkmadan önce uzun zamandır söylentileri devam ediyordu. Geçtiğimiz günlerde PES 2019 için Konami Lansman tarihini açıklamıştı.

Oyun tutkunları PES 2019’da ligleri çok merak etmektedir. Konami resmi internet sitesine girdiğinizde Belçika Jupiler Pro Lig, Danimarka Süper Ligi, Rusya Premier Ligi, Portekiz Süper Ligi, Arjantin Quilmes Clásica Süper Ligi ve İskoçya Premier Ligi olmak üzere toplamda 7 adet lisanslı lig olacağını görüyoruz. Konami Şampiyonlar ligi lisansı’nı kaybettikten sonra yeni ligler ile talebi artırmak istiyor.

PES 2019 oyunu 30 Ağustos 2018 günü satışa çıkacak. PES 2019 ön sipariş Türkiye fiyatı 179 TL, Xbox one için ise 152 TL olarak açıklandı.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PS4 Pro vs Xbox One Scorpio: Hangisi daha iyi?

Sony’nin PlayStation 4 Pro’su geçen ay satışa çıkarken, kendisi şu anda piyasada bulunan en güçlü oyun makinesi konumunda. Elbette bu sonsuza kadar sürmeyecek çünkü Microsoft cephesi de Xbox One Scorpio’yu hazırlıyor ve bu yıl çıkaracak.

Bazı oyuncular her ne kadar iki konsola sahip olacak olsa da, kimisi sadece birisini seçecek ve bu noktada karar vermeniz için yardım edeceğiz. PlayStation 4 Pro alınmalı mı, yoksa Xbox One Scorpio’yu mu beklemeli?

PS4 Pro vs Xbox One Scorpio: Fiyat ve Uygunluk

İki konsolun fiyatını kıyaslamak oldukça zor çünkü şu anda PS4 Pro hakkında her şeyi biliyoruz ve Türkiye’de yaklaşık 1800 TL’ye satılıyor. Fakat Xbox One Scorpio cephesinde ise pek çok soru işareti mevcut.

Microsoft’un konsolu için net bir çıkış tarihi verilmezken, fiyatlandırma konusunda da bilgi sahibi değiliz. İngiltere’de 350-500 Sterlin arası söylentiler var fakat tabii ki bu Türkiye’ye nasıl yansır bilinmiyor. Yine de E3 2017’de yeterli bilgiye sahip olacağımızı tahmin edebiliriz.

PS4 Pro vs Xbox One Scorpio: Teknik Özellikler

Açıkçası, şu bir gerçek ki Project Scorpio PS4 Pro’ya göre daha pahalı olacak fakat bu paranın hakkını verebilecek mi? Gelin teknik özelliklere geçelim o zaman.

Scorpio, sekiz çekirdekli bir işlemci çipsetine sahip olacakken, bu çekirdeklerin her birisi 2.3GHz saat hızıyla geliyor. Bu PS4 Pro’da kullanılan octa-core donanıma yakın fakat PS4 Pro’da çekirdeklerin saat hızı 2.1 GHz’dı. Yani Xbox Scorpio, PS4 Pro’ya nazaran daha hızlı bir işlemciye sahip.

En büyük donanım değişimi ise ekran kartı cephesinde yaşanıyor. Xbox One Scorpio’da tamamen özelleştirilmiş, 40 hesaplama üniteli ve 1172MHz hızlı bir AMD işlemci bulunuyor. PS4 Pro’nun ekran kartı ise sadece 911MHz hızda ve 36 üniteyle çalışıyor.

Ekran kartı alanında Xbox One Scorpio’nun bariz üstünlüğü varken, aynı zamanda bellek konusunda da ciddi fark var. PS4 Pro’nun 8GB RAM’ine karşılık Microsoft 12GB GDDR5 RAM’le karşımıza çıkıyor ve 326GB/s bant genişliği var. Bu rakam PS4 Pro’da ise 218GB/s şeklinde.

Bu özelliklerin performansa nasıl etki edeceği kısmına gelirsek, Xbox Scorpio tüm oyunları 60fps ve 4K çözünürlükte rahatlıkla oynatabilecek, en azından hedefi böyle olacak. PS4 Pro ise bu alanda net bir 4K performansı ve akıcı 60fps oran vermiyor. Tabii ki yine de gerçek hayatta elimize Scorpio’yu alana kadar tam anlamıyla emin olamayız.

Gelelim sabit disk özelliklerine. Her iki oyun konsolunda da varsayılan olarak 1TB hard disk yer almakta. PS4 Pro bu konuda daha esnek ve SSD ya da daha büyük bir seçenekle diskinizi genişletmenize imkan tanıyor. Hatta harici bir disk de bağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda Xbox Scorpio da harici disk takma imkanı tanıyacak fakat ayrıntıları bilmiyoruz.

Diğer yanda Xbox One Scorpio 4K Blu-ray oynatabilecekken, PS4 Pro’da bu seçenek yer almıyor. Bu pek çok insan için önemli bir şey olmasa da, film tutkunlarının ilgisini çekebilir. Her iki konsol da sadece yeni nesil oyunları çalıştırmayacak. Aynı zamanda PS4 ve Xbox One için geçmiş dönemde çıkan oyunlar da oynanabilecek.

PS4 Pro vs Xbox One Scorpio: Sanal Gerçeklik Desteği

Her iki konsol da geliştirilmiş işlemci gücüyle gelirken, dolayısıyla sanal gerçekliğe de imkan tanınacak. Sony kendi ürünü PlayStation VR’ı zaten satışa sunarken, şimdiye kadar oldukça iyi performans sergilediğini gördük.

Microsoft ise kendi sanal gerçeklik setini yapmadı ve Oculus Rift’le ortak çalışması bekleniyor. Açıkçası bu alanda bir ‘berabere’ durumu bekliyoruz.

Kategoriler
Oyun Haberleri

Hitman İncelemesi  

Uzun zamandır beklenen ve oldukça dikkat çeken yeni Hitman oyununu sizler için inceledik. Oyunda bir suikastcinin karanlık dünyasına konuk olduk.

hitman

Hitman’in yeni oyunu World of Assassinations, Blood Money’den sonra en detaylı Hitman oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunun en büyük özelliklerinden birisi ise beş bölümün bir arası sunulması. Bizce bu özelliğiyle oldukça dikkat çekici bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Hitman hakkında yapacağımız en olumsuz yorum oyunun pazarlama bölümüyle ilgili. Hitman gibi önemli ve büyük bir oyun nasıl bu kadar başarısız pazarlanır anlamıyoruz. Oyunun bölümler halinde satılması pazarlama açısından tam bir fiyasko diyebiliriz.

Oyunda birçok ihtimal bizi karşılıyor. Aslında oyunu bir kereden fazla oynayabilirsiniz. Çünkü oyunda çok fazla meydan okuma var ve asıl hedef değişmese de çok fazla meydan okuma olduğu için sıkılmadan oynanabilir. Oyuna ilk başladığınız zaman görev başlıyor ve öncesinde sadece kısa süreli bir bilgilendirme alıyorsunuz. Bilgilendirmeden sonrası ise tamamen size kalmış şekilde ilerliyor. İlk görevinizden itibaren görevinizi iyice anlamalı ve görevlerdeki ekipman seçimlerinizi de ona göre yapmalısınız.

Oyunda yer alan düşmanlarınız sizi saniyeler içerisinde öldürebiliyor. Bu yüzden sadece gizliliğinizi korumanıza gerek kalmayacak ve hayatta kalmaya da çalışmalısınız. Ajan 47 ruhunda aksiyonun çok fazla yeri yok ve bu yüzden dikkatli olmanız lazım. Çevrenizde size sunulan bazı fırsatlar yer alıyor ve gözünüzü dört açarak her zaman doğru anı beklemelisiniz.

Oyunun dünyasına mutlaka sizin dahil olmanıza gerek yok. Yani oyundaki Sanbox yapısı sayesinde sizin oyunda çevrimiçi olmadığınız süreçte de devam eden bir dünya mevcut. Örneğin bu çerçevede etkinlikler başlıyor, insanlar vakit geçiriyor. Kısacası oyun içerisinde bir akış gerçekleşiyor diyebiliriz. Aslında sizin görevlerinizden birisi ise bu akışı yakalamanız. Yani karşınızda sadece sabit duran düşmanlarınız yer almayacak. Haliyle oyundaki bu akış şekli Hitman’ın daha gerçekçi bir hal almasını sağlıyor.

Kısaca özetleyecek olursak Hitman’ın son oyunu diğer oyunlara göre daha geliştirilmiş ve kullanıcıların oyunu zevkle oynayabilmesi için daha gerçekçi şekilde karşımıza çıkıyor. Oyun için meydan okumaları ve hayatta kalmaların yarışı diyebiliriz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Horizon Çok Övülüyor  

Horizon’un piyasaya sürülmesine daha birkaç hafta var. Fakat bazı satıcılar oyunun satışını erkenden başlattı. Aslında yasak olan bu durum bazı forum sitelerinden de bizim bilgiler almamızı sağladı.

horizon tutacak

Haberimizde sizlere oyun hakkında herhangi bir spoi vermeyeceğiz. Fakat yine de sizlere oyunun bazı mekaniklerinden bahsedeceğiz. Bu durum sizlerin oyun hakkında önden bazı bilgiler edinmenizi sağlayacak. Yani oyundaki mekanikler hakkında önden bilgi sahibi olmak istemiyorsanız isterseniz bu yazıyı okumayabilirsiniz.

Horizon’u erkenden oynayan çok fazla oyun sever yok. Bu yüzden sadece bazı oyun severlerin forum sitelerinde verdikleri spoilere dayanarak sizlere bilgiler sunacağız. En son olarak NeoGAF forum sitesinde bir kullanıcı oyun hakkında bazı bilgiler verdi. Kullanıcı oyunu oynamaya başlayalı sadece birkaç gün olduğunu ve daha çok yeni oynamaya başlamış olmasına rağmen oyunun gayet iyi gözüktüğünü belirtti.

Oyunu erkende oynayan kullanıcı oyunun sanki birkaç oyunun birleşimi gibi durduğunu ve bu yüzden farklı bir atmosferi olduğunu belirtti. Tabi oyun birkaç oyunun birleşimi gibi demişken alıntı bir oyun olarak algılanmaması gerekiyor. Oyunun kendine has özellikleri mevcut. Bir oyunu denemedik. Fakat oyun hakkında sanırım yapacağımız en olumsuz yorum Türkçe desteğinin olmaması.

Oyun hakkında gelen bilgilere baktığımızda oyunda Mass Effect tarzında diyalogların ve yan görevlerin yer aldığı belirtiliyor. Oyun tabi bundan ibaret değil. Oyunda aynı zamanda toplayıcılık ve avcılıkta yapacağız. Yazımızda da size dediğimiz gibi oyun birkaç oyunun birleşimi gibi bu yüzden oyunda yer alan görevler ve öğeler değişebiliyor. Örneğin avcılık yaptığımız gibi Uncharted tarzı hafif platformlarla ve tırmanma öğeleriyle de karşılaşacağız.

Oyunda takipçilik duygumuzda üst seviyede olacak. Bu konuda Witcher tarzı ayak izlerini ve kan lekelerini takip etme hislerimiz olacak. Yeteneklerimiz oldukça yüksek bu yeteneklerimizden biriside tek darbede adam öldürebileceğimiz gizli vuruşlarımızın olması.

Tek darbede düşmanlarınızı yenebileceğiniz gibi iki darbede ölebilirsiniz. Bu yüzden gizliliğinize de önem vermeniz gerekir. Oyun hakkında bilgiler Verne kullanıcı oyunu zor modda oynadığını bu yüzden çok kısa bir sürede öldüğünü belirtiyor.

Oyun hakkında gelen bilgilere bakarsak çok sağlam bir oyunun bizi beklediğini söyleyebiliriz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

En İyi Ücretsiz Android Oyunları (2017)

2017 yılının en iyi android oyunlarından bahsetmek istiyoruz.Bildiğiniz üzere artık telefonda oyun oynamayı çok seviyoruz.

2017 yılın oyunları

The Battle of Polytopia

Civilization gibi sıra tabanlı strateji oyunları gerçek birer klasik olsa da, mobil sürümleri genellikle başarısızdı veya taklitten öteye gidemiyordu. The Battle of Polytopia ise bu yapımların aksine, dengeyi yerine oturtabilmiş bir oyun. Bir kabile seçip, küçük imparatorluğunuzu genişletebildiğiniz oyunda ordular yaratıyorsunuz, kaynaklar buluyorsunuz ve teknolojik yatırımlar yapıyorsunuz. Tabii karşınızda düşmanlar da oluyor.

Does Not Commute

Oldukça yaratıcı olan, arcade-puzzle türündeki Does Not Commute’de küçük bir kasabanın kontrolünü elinize alıp, trafiği yönetiyorsunuz. Oynarken ekrana araçlar giriyor ve siz de hangi yöne gideceklerini, ne zaman ayrılacaklarını belirliyorsunuz.

Bir hikaye örgüsü de olan Does Not Commute’da, ortaya ilginç manzaralar çıkaracaksınız.

Super Stickman Golf 3

Super Stickman Golf  serisinin üçüncü oyunu biraz tanıdık gelebilir fakat hala Android eko sistemi üzerindeki en iyi golf oyunu diyebiliriz. Golfle ilgisi olmayanları bile başında tutabilen oyun, son derece başarılı haritalara sahip olduğu gibi aynı zamanda 2 tane de çoklu oyuncu moduna sahip.

Buna rağmen, maalesef ücretsiz sürümünde bazı kısıtlamalar var ve bunlardan birisi de multiplayer seçenekleriyle, açılan yeni pistler.

Six!

Her ne kada görsel ve konsept olarak Tetris’e benzese de, Six’te tam tersi blokları kulenin üzerinden sökmeye çalışıyorsunuz. Kuleyi yıkmadan, dikkatlice oynamanız gereken Six!’e birkaç dakikalığına başlasanız da, oyun saatlerinizi alabiliyor ve başından kaldırmıyor.

Orbit

Her ne kadar onlarca oyun oynasak da, sadece birkaç tanesi farklı duygular tattırmayı başarabiliyor. Orbit kendisini bir bulmaca oyunu olarak tanıtsa da, minimalist sandbox bir yapıya sahip ve kendinizi mini güneş sistemleri yaratırken buluyorsunuz.

Magic Touch: Wizard for Hire

Yıllar sonra artık Android de kendini bir oyun platformu olarak kanıtladı. Magic Touch: Wizard for Hire’da bir büyücüsünüz ve kalenizi, balonlara bağlı olarak yukarıdan gelen istilacılara karşı koruyorsunuz.

Özellikle hızlı modunda denediğiniz zaman, Magic Touch: Wizard for Hire kesinlikle size fantastik vakitler geçirtebilecek bir hayatta kalma oyunu. Fakat dikkat edin, kendinizi çok fazla kaptırmayın.

Kategoriler
Oyun Haberleri

Online kafa topu hileleri çocukça

Artık çocuklukları bırakalım;

kafa topu online hileleri

 

Hile yapanlar şu soruları kendilerine sorması gerekiyor

Online kafa topu oyununda hile yaparak elinize ne geçiyor?

– Hileli oyun ile para mı kazanıyorsunuz?

-Her hafta verdiği ödülleri hileylemi kazanacaksınız?Kazanamazsınız çünkü en çok galibiyet alan kişiye hediye verilmektedir.Çok vakit ayırmaktan başka çareniz yok.

– Oyundaki amacınız zevk almak ise hile yaparak nasıl bir zevk alıyorsunuz? Büyük ihtimal siz 10 yaş veya altındasınız

– Bu oyunları yapmak için ne kadar paralar harcandığını biliyor musunuz? Tabi para sizden çıkmıyor

– Bu şekilde hile yaparak karşı tarafın hakkını ihlal ettiğinizi ve ekmek teknesine zarar verdiğinizi düşündünüz mü?Düşünseniz zaten yapmazsınız..

Bırakında herkes oyundan zevk alsın….

Not: Ayrıca hileli apk indirilenlerin telefonlarına neler yüklediğinizi biliyor musunuz.Hileli APK’ler telefonlarınızdan farklı izinler isteyerek bilgileriniz kopyalanabilir,hesaplarınızı çalabilir ve telefonuza zarar verebileceğinizi unutmayın..