Kategoriler
Araba Haberleri

Fiat Linea follow me home özelliğini açma

Bu sefer sizlere FIAT Linea modellerinde Follow Me Home özelliği yani beni eve kadar izle fonksiyonunun nasıl açılacağı yönünde sizleri bilgilendirmek istedik.

Not: Bu özellik anlatımı 2015 model ve sonrası Linea arabalarında geçerlidir. Diğer yıl olarak modellerden bilgimiz bulunmuyor.

İlk olarak Kontak anahtarını STOP konumunda veya yerinden çıkartılmış iken kumanda kolunun, motor durdurulduktan sonra 2 dakika içinde direksiyon simidine doğru çekilmesi ile devreye alınır

Kolun her bir hareketi ile lambaların yanma süreleri 30 saniyeden 210 saniyeye kadar uzatılmaktadır. Daha sonra lambalar otomatik olarak sönmektedir.

Kumanda kolu direksiyon simidine doğru her çekildiğinde gösterge paneli üzerinde yer alan uyarı lambası ekranda bir mesaj ile birlikte görüntülenir. Kol ilk çalıştırıldığında uyarı lambası yanar ve otomatik fonksiyon otomatik olarak devreden çıkıncaya kadar yanık kalır. Kolun her hareketi, lambaların açık kalma süresini uzatır.

Kategoriler
Araba Haberleri

Fiat Linea hareket edince otomatik kapıların kilitlenmesi

Bu yazımızda sizlere Fiat Linea araçlarda araç hareket halindeyken kapıların otomatik olarak nasıl kapacağına dair bilgi vermek istedik.

Araç hareket etmeye başladığında 20 Km hızı geçtikten sonra otomatik olarak bütün kapılar kilitlenmektedir. Eğer sizin kilitlenmiyorsa belki özellik devre dışıdır. Aktif etmek için aşağıdaki anlatımları uygulamanız gerekmektedir.

Not: Aşağıdaki anlatım 2015 model ve sonrası için geçerlidir.

Bu fonksiyon devredeyken (ON), otomobilin hız 20 km/s
değerini aştığında otomatik olarak kapılar kilitler.

Bu fonksiyonu devreye almak/devreden çıkarmak için (ON/OFF) aşağıdaki işlemleri yapınız.

– MENU ESC ksaca basınız: Ekranda bir alt menü görüntülenecektir.

– MENU ESC butonuna kısaca basınız: “Harekette” (On)
veya Off (önceden yapılmış ayarlara göre) ekranda yanıp sönecektir.
– Ayarlamak için + veya – butonlarına basınız.
– Alt menü ekranına geri dönmek için kısaca veya ayarları kaydetmeden ana menü ekranına dönmek için uzunca MENU ESC butonuna basınız.
– Standart ekrana veya menüde bulunduğunuz noktaya göre ana menü ekranına dönmek için uzunca MENU ESC butonuna basınız.