Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İOS 10 sorunları neler? Yüklenir mi

İOS 10 sorunları hakkında bir tartışma sayfası açmak istedik.

ios 10 yüklenir mi

Apple son yaptığı etkinlikte 13 eylül 2016 günü yayınlanacağı bildirilen İOS 10 sürümü son hızla kullanıcılara dağıtılmaya devam ediyor.iPhone ve iPad kullanıcıları İOS 10’u indirmek için heyecanlanıyor.Fakat daha önceki sürüm güncellemelerinden dolayı bu sefer İOS 10’a daha tedirgin yaklaşmaktadır.Bildiğiniz üzere daha önceki İOS genel değişimlerinde büyük sorunlar çıkmıştı ve birçok kişi eski sürüme dönmek istemişti.Apple sahipleri İOS 10 yüklemeden önce bu sefer internette ilk olarak bir ön araştırma yaparak yüklemek istiyor.Özellikle İOS 10 ile batarya tüketimi ve performans yönündeki artı ve eskiler iyice araştırılmaktadır.

Teknoscrool.com olarak bizde bu konuları tartışmak üzere bir sayfa açmak istedik.İOS 10 yükleyenlerden batarya ve performans yönünden yorumlar bekliyoruz.Sizlerden gelecek yorumlar ile yüklemeyi düşünenlere ön fikir vermiş olacaksınız.

İlk yorum Atalay isminde bir ziyaretçimizden gelmiştir.

Yorum:Bugün itibarıyla iOS 10 yükledim evet bazı eksikler giderilmiş fakat aşırı batarya tüketimi söz konusu, özellikle de oyunlarda ekranı yakınlaştırıp uzaklaştırdığınızda görüntüde donmalar gözükmekte grafikle ilgili hatalar mevcut..(telefon iPhone 6S)

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İOS 10 şarj süresi nasıl? Azalma var mı

İOS 10’da batarya tüketimi nasıl konusunda sizlere güzel bir sayfa açmak istedik.

ios 10 batarya tüketimi nasıl

Apple bu hafta itibari ile beklenen İOS 10 güncellemesini ülkemize dağıtmaya başladı.1.1 GB’lık bir boyuta sahip olan güncellemeyi yüklemeden önce telefonuzun şarj süresinin en az yüzde 50 üzerinde olmasına dikkat ediniz.

Peki İOS 10 son hali ile telefonlara nasıl bir destek sağladı.Bildiğiniz üzere genellikle akıllı telefonlarda geniş çaplı bir güncelleme geldiğinde genellikle bazı sorunlar çıkııyor.En çok yaşanan sorunlar olarak performans ve şarj süresinin kısalma sorunlarından bir tanesidir.Bir ziyaretçimiz bizden İOS 10 şarj süresi nasıl gittiği konusunda bir konu açmamızı istemiştir.

Teknoscrool.com olarak İOS 10 yükleyen siz değerli ziyaretçilerimizden şarj süresinin nasıl gittiğine dair yorumlar bekliyoruz.Özellikle şarj süresinde azalma mı yoksa artış mı olup olmadığını ve ayrıca telefonuzun modelinide belirtirseniz çok memnun oluruz.

İOS 10 yüklemek isteyenlere ön fikir vermiş olacaksınız.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İOS 10’da Safari sekmeleri tamamen nasıl kapatılır

İOS 10 İşletim Sisteminde Safari Sekmeleri Tek Tuş ile Nasıl Kapatılır

ios 10

Bu işlem için ilk olarak İOS 10 sürümünü yüklemeniz gerekmektedir. Beta sürümünü yüklemelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra Safari tarayıcısını açın.

Tarayıcıyı açın ve ardından bir kaç tane sekme sayfası açın. Daha sonra Safari tarayıcısının ana sayfasına geri dönün. Şimdi ana ekranda bulunan ve sağ alttaki üst üste pencereleri görmüş olacaksınız. Bu kısma bastığınızda karşınıza sekmeler çıkıyor. Bu kısımdan done bölümüne basarak ardından close xx tabs kısmını seçin.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İOS 10’dan İOS 9 Sistemlere Nasıl Geri Dönülür

Eski İOS sürümüne nasıl dönebilirim?

ios 10'dan ios 9'a nasıl dönülür

Bir ziyaretçimiz İOS 10 sürümünden İOS 9 sürümüne nasıl dönebileceği konusunda destek istemiştir.Kendimiz bu yöntemi denemedik fakat internette en çok kullanılan yöntemi sizlere yazmak istedik.

İşlemi yapmak için ilk olarak İTunes kullanmanız gerekmektedir. İlk önce cihazınıza uygun sürümlü olan İOS ipsw sürümünü indirin. İOS 9.3.2 için arama yaptıktan sonra ipsw dosyasına ulaşmanız mümkün olacaktır. ipsw sürümünü indirin ve cihazınızı kablo kullanarak bilgisayara bağlayın. Daha sonra İTunes programını açın. İTunes açıldıktan sonra cihazdan İPhone cihazını bul kısmını kapatın Program cihazı gördükten sonra geri yükleme başlatın.

Karşınıza çıkacak ekrandan İPhone geri yükle kısmına giriş yapın. Bu kısımda shift tuşuna basın ve geri yükle diyerek indirdiğiniz ipsw doyasının olduğu yeri gösterin. İşlem bittikten sonra geri yüklemeyi başlatın. İşlem başladıktan sonra telefonun ekranında bir yükleme çubuğu çıkacaktır. Ardından geri yükleme bitmiş olacaktır.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

iPhone 5’de İOS 10 nasıl? Sorunlar var mı

iPhone 5 modelinde İOS 10 sorunları var mı?

ios 10 iphone 5

Bildiğiniz üzere İOS 10 beta sürümü geliştiriciler için yayınlandı.iPhone sahibi olanlar İOS 10 sürümüne yükseltmek için heyecanla çalışmalara başlamaktadır.Bir kullanıcımız iPhone 5 telefonu olduğu ve İOS 10 sürümüne geçiş yapıp yapmama konusunda kararsız kalmıştır.İnternette araştırma yaptığımızda iPhone 5 İOS 10 sürümünü yükleyenler ilk başkta herşeyin çok kastığını ve çok zor kullanıldığını yazmıştır.Fakat iyi bir restore edildiğinde düzeldiğini ve stabil olarak çalıştığını yazmaktadır.iPhone 5 kullananlar bu şekilde yorumları internette bulunmaktadır.

iPhone 5
iPhone 5c
iPhone 5s
iPhone SE
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus

Değerli ziyaretçilerimizden iPhone 5,iPhone 5S İOS 10 nasıl, iPhone 6 İOS 10 nasıl,iPhone 6S İOS 10 nasıl konularında deneyimleri olanlardan yorumlar bekliyoruz.en performans olarak yorumlarınızı iletebilirseniz çok memnun oluruz.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İOS 10’u hangi modeller alacağı açıklandı

İOS sürümü heyecanla beklenmektedir.

ios 10

Apple’ın işletim sistemi olan İOS’un son sürümü olacak olan İOS 10’a hangi modellerin sahip olacağı açıklandı.Dünyanın en çok kullanılan iki işletim sisteminden biri olan İOS, gelişmiş arayüzü ve hızlı performansı ile çok beğenilmektedir.Özellikle uzun süren android işletim sistemi sonrasında geçiş yapılan İOS çok değişik gelmektedir.

İOS 10 sürümüne bir çok telefon sahip olacak.SOn çıkan modeller ile sınırlandırılmadığını görmekteyiz.İOS 10 hakkında henüz çıkış tarihi hakkında bilgi bulunmamaktadır.

iOS 10 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri

iPhone 5
iPhone 5c
iPhone 5s
iPhone SE
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus