Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

GM 9 Pro radyo var mı?

General Mobile’ın yeni modeli GM 9 Pro tanıtımı 11 Eylül 2018 günü yapılacaktır.

GM 9 Pro diğer modellerine göre daha donanımlı olacağına kesin gözüyle bakabiliriz. General Mobile resmi facebook hesabında GM 9 Pro’nun tanıtım tarihi açıklandıktan sonra merakla bekleyen teknoloji tutkunları GM’nin facebook sayfasını yorum yağmuruna tuttu.

Yorumları incelediğimizde genel olarak beklentiler arasında GM 9 Pro’da radyo olup olmayacağı konusudur. Bir kişi facebook sayfasından bunu sorduğunda cevap olarak hemen hemen bütün modellerimizde radyo bulunuyor cevabı geldiğini görüyoruz. Normal olarak net cevap verilmedi.

Teknoscrool olarak General Mobile’ın son çıkan modellerinin hemen hemen hepsinde yer aldığını görüyoruz. Günümüzde radyo özelliği çok aranmıyor fakat bazı telefon alacak kişiler radyo kriterini koymaktadır. Bazı rivayetlere göre akıllı telefonlara radyo özelliği eklendiği zaman vergiden dolayı fiyatın arttığı söyleniyor. Ama General Mobile yeni modeline kesinlikle radyo ekleyeceğini düşünüyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

GM 8 ile GM 6 farkları

GM 8 ile GM 6 farkları konusunda sizlere bir yazı yazmak istedik.

General Mobile son çıkardığı GM 8 modeli ile dikkatleri üzerine çekti.Büyük ekranı bir telefon ve 1000 TL altı bir telefon olduğu için bütçeyede hitap etmektedir.General Mobile’ın diğer 1000 TL altı telefonu olan GM 6 ile arasındaki farkların neler olduğunu merak ediyor musunuz?

GM 8 modeli 999 TL’den satışa sunuldu.GM 6 modeli ise 799 TL’den satılmaktadır.Aralarındaki bu 200 TL’lik fark konusuna değinmek istiyoruz.Aslında sizlere GM 8 ile GM 6 arasındaki farkları uzun uzun yazabilirdik.Fakat sıkılacağınızı tahmin ettiğimiz için size tablo hazırlamak istedik.Bu sayede sizin için önemli olan kriterleri rahatlıkla görebilirsiniz.GM 8 modeli bugüne kadar General Mobile’ın üretmiş olduğu en büyük ekranlı telefonudur.Eskiden büyük telefonlar fazla rağbet görmezken, artık büyük ekranlı telefonlara olan talep her geçen gün artmaktadır.Bunun sebebi olarak ise oyun,video,film derken büyük ekran cazip gelmektedir.

Diğer özelliklerine baktığımızda da üç aşağı beş yukarı aynı diyebiliriz.Dikkat çeken bir fark ise 4.5G destekleridir.GM 6’da CAT 4 saniyede 150 Mbps, GM 8’de CAT 7 saniyede 300 Mbps indirme hızına ulaşabilirsiniz.GM 8’de ön kamera olarak 13 megapiksellik bir kamera tercih edilirken, GM 6 modelinde 8 Megapiksellik bir ön kamera bulunuyor.Özçekim kameralarına dikkat edenler için yazmak istedik.

Sonuç olarak baktığımızda tahminimizde 200 TL’lik farkın ağırlığı ekran boyutuna kayacak gibi duruyor.Eğer telefon ekranına dikkat eden biriyseniz alınabilir.Ama benim için 200 TL çok önemli ve ekran boyutu farketmez diyorsanız GM 6’yı tercih edebilirsiniz.

 General Mobile 6General Mobile 8
Ekran Boyutu5.0 İnç5.7 İnç
Ekran/Gövde Oranı67.13 %74.79 %
Ağırlık150 Gr152 Gr
Arka Kamera13 MP13 MP
Ön Kamera8 MP13 MP
Dahili Hafıza32 GB32 GGB
RAM3 GB3 GB
CPU Çekirdeği4 Çekirdek8 Çekirdek
CPU Frekansı1.5 GHz1.4 GHz
Ekran Çözünürlüğü720x1280 (HD) Pixel720x1440 (HD+) Pixel
Batarya Kapasitesi3000 mAh3075 mAh
Değiştirebilir BataryaEvetHayır
4.5G DesteğiCAT 4CAT 7
RadyoVarVar
Fiyatı799 TL999 TL
Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

GM 5 Plus ile Casper VIA M1 arasındaki farklar

GM 5 Plus ve Casper VIA M1 modellerini karşı karşıya getirdik.

gm-5-plus-casper-via-m1

GM 5 Plus ile Casper VIA M1 arasında kararsız kalıyorsanız ve bu iki modeli karşılaştırmak istiyorsanız sizlere güzel bir karşılaştırma yazısı hazırlamak istedik.GM 5 Plus ile Casper VIA M1 fiyatları birbirlerine çok yakın ve özellikleride yakın olduğu için kıyaslama yapmak oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz.Teknoscrool.com olarak bu iki model arasında bu iyi bu kötü tarzında bir yazı yazmak istemiyoruz.Sadece kıyaslama yapmak istiyoruz.

Sizlere basit bir tablo hazırlayarak önemli olan özellikleri belirtmek istiyoruz.Tablomuz çok basit gelirse lütfen bizi eleştirmeyiniz.

Ekran büyüklüğü seçeneği tamamen kullanıcılara göre değişmektedir.Bazı kullanıcılar büyük ekran severken bazılarıda çok büyük ekran sevmiyor.Bu iki model arasında da zaten çok fazla bir büyüklük farkı bulunmamaktadır.Kamera özelliklerine baktığımızda ise GM 5 Plus, ön kamerası olarak ağır basmaktadır.Batarya kapasiteside ekranı büyük olduğu için 3100 mAh’tır.Ekran Piksel yoğunluğu olarak Casper ağır basmaktadır.4.5G teknolojisi olarak ise GM 5 Plus baya bir ağır basmaktadır.

gm-5-plus-ile-via-m1-farklari

GM 5 Plus ile Casper VIA M1 modelleri ortalama olarak ikiside 999 TL civarlarında satılmaktadır.İki telefon arasında sizi tercihiniz hangisi olur?

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

General Mobile 4G modeli 4.5G ayarı nasıl yapılır?

General Mobile 4G 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

android one 4.5g ayarları

General Mobile 4G Android One akıllı telefonu uygun fiyat ve yüksek performans ile bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır.Bu model Türkiye’de satılan ilk 4.5G uyumlu telefon arasında yer almıştır.

1 Nisan 2016 günü Tüm Türkiye 4.5G hizmetine geçiş yaptı.Milyonlarca kişi günler öncesinde SIM kartlarını değiştirerek gerekli ayarlamaları yaptı.Bir ziyaretçimiz General Mobile 4G akıllı telefon modelinin 4.5G ayarlarının nasıl yapacağını bize sormuştur.Bizde bu soruyu yayınlamak istedik ve bu sorun ile karşılaşan diğer ziyaretçilere faydası olacağını düşündük.4.5 G ayarını açmak için cihazınızın ayarlar bölümüne gidin. Daha sonra şebeke ayarlarının olduğu bölümde şebeke modu bölümüne girin. Burada 4G veya LTE olarak yazan seçeneğin seçili olması gerekiyor.

 

Not: Android One 4G hakkında herhangi bir sorun ile karşılaştırsanız bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.