Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Facebook Video Nasıl İndirilir? (Resimli anlatım)

Programsız facebook video nasıl indirilir?

facebook video indir

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook’ta videolar büyük ilgi görmektedir.Bir ziyaretçimiz bize Facebook’ta video nasıl indirilir konusunda yardım istemiştir.Facebook’ta video indirmek çok kolaydır.Herhangi bir program yada uygulamaya ihtiyaç duymadan birkaç basit işlem ile izlediğiniz videoyu indirebilirsiniz.

Facebook’taki videoların sayısı youtube kadar da olmasa yüzbinlerce videoya ev sahipliği yapmaktadır.Peki, Facebook video indirme işlemi nasıl yapılır? Hem de program ya da eklenti kullanmadan. İşte detaylı anlatım ile Facebook video indirmenin en kolay yolu.

İlk adım olarak Facebook’ta indirmek istediğiniz videoya gelin ve videoyu oynatın.Daha sonra video oynarken mouse ile videonun üstünde sağ tuşa tıklayınız. Size 3 satırlık bir pencere açılacak ve en alttaki Show Video URL sekmesine tıklayınız. (Fotoğrafta gösterilmiştir) Artık video’nun adresi kopyalandı.

facebook video nasıl indirilir

Video URL adresi kopyaladıktan sonra adres satırına gelip yapıştırın. ” www ” siliniz ve yerine ” m ” koyun ve entera basınız.Mobil olarak sayfa açıldıktan sonra videoyu çalıştırın ve çalışan videonun üzerine gelin sağ tık yapınız.Sağ tık yaptınızda ” videoyu farklı kaydet ” sekmesine tıklayınız ve video indirme işlemi başlayacaktır.

facebook video nasıl indirilir (programsız)

Bu adımlar ile Facebook’ta beğendiğiniz videoları indirebileceksiniz.Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bize yazarak ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Facebook’tan Programsız Video İndirme Nasıl Yapılır

Facebook’tan Programsız Video İndirme Nasıl Yapılır?

facebook videoları nasıl indirilir

Sosyal ağlar içinde en sık kullanılan Facebook’ta bazı zamanlarda izlediğiniz bir videoyu çok beğenebilirsiniz. İzlediğiniz bir videoyu bilgisayarınıza indirmeniz için eklenti veya program kullanmanıza gerek yok .

İlk olarak paylaşılan videonun paylaşım tarihine tıklayın ve buradan video sayfasına gidin. Girdiğiniz yerde video bağlantısını düzenlemeniz gerekmektedir. Bu adreste bulunan www kısmını silin ve bu yere ‘m’ harfini ekleyin. Böylelikle mobil siteye girmiş olacaksınız. Bu işlemden sonra Facebook mobil sayfasına girmiş olacaksınız. Video oynat kısmına bastıktan hemen sonra durdurun. Ardından sağ tıklayarak Video olarak kaydet kısmına tıklayın.

Kaydet kısmına bastıktan hemen sonra videonun nereye indirileceğini seçebilirsiniz. Ardından indirme işlemini başarılı şekilde başlatabilirsiniz.