Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Soru: Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Sosyal medya platformlarının yaygınlaşmasından sonra birçok kişi farklı platformlarda profil oluşturmaya başlamıştır. Farklı platformlar aracılığıyla sosyal paylaşım yaparak vakit geçiren kişiler, belli bir zaman sonra bazı sebeplerden dolayı hesaplarını kalıcı olarak silmeyi istiyor. Türkiye’de en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından olan Facebook üzerinde kişisel hesabı olan birçok kişi vardır. Facebook hesabını kalıcı olarak silmek isteyen kişiler, internet üzerinden araştırmalarda bulunuyor.

Facebook hesabını tamamen silmek ve tekrar açılmamasını sağlamak isteyen kişilerin uygulaması gereken bazı adımlar bulunuyor. Facebook hesabının silinmesi işlemi için mobil uygulamalardan veya web sitelerinden Facebook platformuna giriş yapılması gerekiyor. Kendi hesabına giriş yapan kişiler, uygulama ayarları bölümüne giriş yaparak silme işlemini başlatabiliyor. Uygulama ayarları bölümündeki tüm kayıtların birer birer kaldırılması gerekiyor. Bu işlemlerden sonra hesap silme linki aracılığıyla işlem tamamlanıyor. Facebook hesabı silmek isteyenlerin kullanabileceği link belirtilmiştir.

Hesap Silme Linki:

https://www.facebook.com/help/delete_account

Facebook Hesap Silme İçin Bilinmesi Gerekenler
Facebook platformunda kişisel hesabı bulunan kişiler, hesaplarını silmeden önce bazı noktalara dikkat etmelidir. Hesabını kalıcı olarak silen kişiler, sayfalarındaki ve gruplarındaki yöneticilikleri de kaybedecektir. Bu nedenle eğer sayfa ve gruplarda tek yönetici varsa otomatik olarak onlar da silinecektir. Silinen Facebook hesaplarının tekrar aynı bilgiler ile açılması mümkün olmuyor. Yeni hesap açacak olan kişilerin farklı bir mail adresi kullanması gerekiyor.
Facebook platformundan yapılan hesap silme işlemlerinden sonra bazı bilgilerin kaybolmadığını unutmamak gerekiyor. Başkalarına gönderilen mesajlar hesap silinme işleminden sonra da o kişilerde görülebiliyor. Hesabın tamamen silinmesi için 2 hafta beklenmesi gerekiyor. 2 hafta sonrasında hesap kalıcı olarak silinebiliyor.

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook kullanıcıları, hesaplarını kalıcı olarak silme yerine bir süre hesap dondurma işlemi de yapabiliyor. Facebook hesabını dondurmak için uygulamalardan veya internet tarayıcılarından hesaba giriş yapıldıktan sonra ayarlar bölümü açılmalıdır. Ayarlar bölümündeki listeden facebook bilgileri sekmesi tıklanmalıdır. Sekme içerisinde bulunan hesap dondurma seçeneğindeki talimatlar ile işlem tamamlanabilir.

Mobil Cihazlardan Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Mobil cihazlarında Facebook uygulaması kullanan kişiler, hesap silme işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. Facebook hizmet politikası sebebiyle hesap silme işlemleri sadece web tarayıcıları üzerinden yapılabiliyor. Bu nedenle mobil cihazlardan kalıcı hesap silme işlemi yapmak için mobil web tarayıcılarından Facebook platformuna giriş yapılması gerekiyor. Tarayıcılardan hesaba giriş yapıldıktan sonra hesap silme adımları takip edilerek işlem tamamlanabiliyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Detaylı anlatım: Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silme?

Sosyal medyanın her geçen gün hayatımıza biraz daha fazla girdiği ve sosyal medyayı kullanan kişilerin sayısının da giderek arttığı tartışmasız bir gerçek. İlk önce Facebook girdi hayatımıza ve ünü kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Daha sonra onu Twitter takip etti. Sonrasında Instagram, Snapchat derken bugün kullanım yoğunluğu birbirinden farklı olsa da birçok sosyal paylaşım sitesi hem ülkemizde, hem de dünyanın hemen her yerinde milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Fakat bazen kullandığımız sosyal paylaşım hesaplarında istenmeyen bazı durumlar meydana gelebiliyor. Örneğin; hesabın başkası tarafından ele geçirilmesi ya da çalınması, bizden habersiz birtakım paylaşımların yapılması gibi. Bu durumda yapılacak en doğru şey, o hesabı kalıcı olarak silmek ve yeni bir hesap açmak. Peki, bu işlem nasıl olur, Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılır?

Hesabı Kapatmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Facebook hesabını kalıcı olarak silmeden önce bilinmesi gereken şeyler şunlardır:

1) Hesabınızda açmış olduğunuz sayfanız veya kurmuş olduğunuz gruplarınız varsa ve bunların yöneticisi sizseniz, hesabın silinmesiyle birlikte bu sayfalar ve gruplar da silinecektir. Bu nedenle bu sayfa ya da gruplara ikinci bir yönetici eklemekte fayda var.

2) Silinen hesap hiçbir şekilde tekrar açılamıyor ve geri alınamıyor. Bu nedenle hesabı silmeden önce çok iyi düşünmek gerekiyor.

3) Hesabın silinmesinden sonra hiç kimse sizin profilinizi göremez. Fakat hesabınıza ait tüm verilerin silinmesi 90 günü bulabilir.

Facebook hesabını silmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

1) İlk önce hesapta ki uygulamaların silinmesi gerekiyor. Bunun için önce Facebook Uygulama Ayarlarını açın, daha sonra bu bölümde yer alan tüm uygulamaları yanında ki “X” butonu ile kaldırın. Bu işlemin yapılmaması durumunda hesap tam olarak kapanmıyor. Facebook; hesap silme işleminden sonra 2 haftalık sürede, hesapta hiçbir hareketlilik olmamasını istiyor.

2) Tüm uygulamaları sildikten sonra, gerekli bağlantıyı açarak ” hesabımı sil ” butonuna tıklıyoruz.

3) Daha sonra açılan popup penceresine kullanılan Facebook şifresini ve ekranda görülen güvenlik kodunu girmek gerekiyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey; Facebook hesabını silme işleminden sonra 2 hafta boyunca hiçbir şekilde hesabın tekrar açılmaması ve hesapta hareket olmaması gerekiyor. Çünkü bunlardan birisinin olması durumunda hesap tam olarak kapatılmadığı için sıfırlanıyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Facebook hesabı kalıcı olarak silme (2018)

Facebook, hayatımızın içine girdiğinden bu yana artık akıllı telefonlara ilk olarak yüklenen uygulamalar arasında yer almaktadır. Her gün kullanıcısı sayısı artıyor.

Tabi normal olarakta Facebook hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyen yada Facebook hesabını dondurmak isteyen olabileceği için sizleri bilgilendirmek istedik.

Peki Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Genellikle Facebook kalıcı hesabı silmek isteyenlerin başında artık Facebook’tan sıkılan ve rahatsızlıklardan dolayı kapatılmak istenmektedir.

İlk olarak Facebook hesabınızı kapatmak önceden birkaç püf nokta söylemek istiyoruz. Facebook hesabınızı tamamen silmeden önce varsa sayfa ve gruplarınıza yeni bir yönetici atayınız. Facebook hesabı kapatılması işlemine eş zamanlı olarak sayfa ve gruplarınızda otomatik olarak silineceğini hatırlatalım.

İlk olarak buraya tıklayınız  (Tıklayacağınız linkin ne olduğunu merak ediyorsanız Facebook’un sitesinde bulunan silme linkidir.)

Açılan sayfada ise Facebook size uyarı yapmaktadır. Bu uyarının size özetini yazmak istiyoruz. Facebook hesabınızı sildiğiniz taktirde hiçbir şekilde geri gelmeyeceğini hatırlatıyor. Fotoğraflarınız, mesajlarınız, v.s. her şey silinecektir.

Hesabımı Sil ” butonuna bastığınızda karşınıza ufak bir pencere açılacaktır.

Bu pencerede “Hesabını kalıcı olarak silmek üzeresin. Emin misin? “ sorusu yazmaktadır. Hemen altında Facebook şifrenizi yazdıktan sonra pencerenin en alt bölümünde doğrulama kodu bulunmaktadır. Bu kodu girdikten sonra hesabınız silinecektir.

Son olarak Facebook hesabınızı sildikten sonra 2 hafta içinde açmamanız gerekmektedir. Eğer 2 hafta içerisinde Facebook hesabım acaba silinmiş mi diye giriş yaparsanız silinme talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bu özellik ise Facebook’un kullanıcısına acaba pişman olur mu diye yaptığı güzellik diyebiliriz. Facebook hesabınızı tamamen kalıcı olarak silmek istiyorsanız 2 hafta içerisinde hiçbir şekilde oturum açmamanız gerekmektedir.

Not: Akıllı telefonunuzda bulunan Facebook uygulamanızı kaldırmanızı öneriyoruz. Genellikle kullanıcılar otomatik olarak beni hatırla seçeneğini kullandığı için 2 hafta içerisinde giriş yapar ve hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur

facebook nasıl dondurulur

Facebook hesabı silmek isteyen pek fazla olmayacaktır ama yinede biz facebook hesabı nasıl silinir konusunda size yardımcı olmak istiyoruz. Facebook hesabınızdan kurtulmak istediğinizde sadece dondurabiliyorsunuz. Malesef Facebok hesabınızı silmek için herhangi bir seçenek bulunmamaktadır.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur

1 – Facebook hesabınız ile oturumunuzu açınız.

2- Facebook sayfanızın üstündeki kilit simgesine basınız.

3- Menüden Ayarlar sekmesine tıklayınız.

4- Hemen sol taraftan Güvenlik seçeneğine tıklayın ve Hesabımı dondur sekmesine giriş yapınız

5- Size bu işlemlerden sonra onay vermenizi isteyen sayfayıda geçiniz.

6- Facebook’u bırakma nedenizi seçtikten sonra Dondur düğmesine tıklayın.