Kategoriler
Genel

Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi notu, kredi veya kredi kartı gibi bankacılık ürünleri kullanma yoğunluğuna ve düzenli ödenip ödenmemesine bağlı olarak ortaya çıkarılan bir karnedir.

Bir başka deyişle ödeme performansınızı ve kullanım ya da geçmişinizi gösteren bir skordur diyebiliriz. Bu kredi puanı 0-1900 arası bir değer olmakla beraber, sizin kredili bankacılık ürünlerini kullanabilip kullanamayacağınızı belirler.

Puanınız 1900’a ne kadar yakınsa kredi ya da kredi kartı kullanabilme şansınız o kadar artar. Aynı şekilde bu şansınız, puanınız 0’a ne kadar yakınsa o kadar az demektir. Her bankanın da kendine göre belirlenmiş bir kredi puanı aralığı vardır. Bankalar bu belirledikleri puana göre kredi verdiklerinden, orta derecede ya da az riskli bir kredi notuna bazı bankalar kredi verebiliyorken, bazı bankalar ise bu not iyi durumda olmadıkça kredi ürünleri için kullanım hakkı vermeyebilir. Bu kredi notunu öğrenebilmeniz için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de, Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama hizmetidir.

Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi Nasıl Kullanılır?

Avea, yani Türk Telekom mobil operatöre sahipseniz Findeks kredi notu sorgulama işleminizi direkt olarak SMS yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzun mesaj bölümüne TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak doğum yılınızı yazarak 1122’ye göndermeniz yeterli olacaktır. Sonrasında ise 2-3 dakika içerisinde gelen mesaj ile güncel olarak Findeks’te kayıtlı bulunan kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Kredi veya kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenerek, aksi bir durumla karşılaşmamanız adına eğer notunuz düşükse öncelikle bunu yükseltip, gerekli diğer eksiklikleri giderdikten sonra kendinizden emin bir şekilde derhal başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bilmelisiniz ki emin olmadığınız ve sonucunda red cevabı aldığınız her başvuru findeks kredi notu sicilinizi olumsuz yönde etkileyecektir.

Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi Ücretli midir?

1122 numarasına mesaj gönderme suretiyle kredi puanınızı öğrenebildiğiniz bu servis ücretlidir ve 9 TL karşılığında hizmet vermektedir. Kullanım anında sizden alınacak olan tutar mobil hattınızda bakiye olarak gözükerek faturanıza eklenmektedir. Eğer hattınız faturalı değilse de mesajı göndermeden önce hattınızın içerisinde kredi notu sorgulama işlemi için verebileceğiniz bir 9 TL bulunduğundan emin olmalısınız.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Türk Telekom (Avea) Findeks Kredi Notu Sorgulama

Mail adresimize gelen destek mailinde ziyaretçimiz Türk Telekom Findeks Kredi Notu sorgulama konusunda yardım istemiştir.

Bildiğiniz üzere Finansal kredibilitenizi bankaya gitmeden bazı servisler üzerinden öğrenebilirsiniz. Türk Telekom GSM Operatörünün böyle bir servisi bulunmaktadır. Bir SMS atarak Findeks Kredi Notunuzu öğrenebilirsiniz. 1 ile 1900 arasındaki değerler verilmektedir. 1 en riskli puanı belirtirken, 1900 en az riskli puan demektir.. Kredi başvurularında dikkat edilen Findeks Kredi Notu öğrenmek için telefonunuzun mesaj bölümüne TCKIMLIKNO yazıp 1122’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Türk Telekom Findeks Notu öğrenme mesaj ücreti ne kadar?

TC Kimlik Numaranızı ve doğum tarihinizi aralarında boşluk bırakarak yazıp 1122’ye göndererek servisi kullanabilirsiniz.

Bu servisi kullandığınızda 9 TL olarak ücretlendirilir.

Türk Telekom Findeks Notunu sadece hat sahipleri kendi notlarını öğrenebilir. Başka kişilerin findeks notunu öğrenemezsiniz.