Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Basit ve hızlı: Samsung 4.5G’den 3G’ye çevirme

4.5G teknolojisi internet hızını oldukça ileriye taşıdı. Fakat ülkemizin bazı noktalarında 4.5G yavaş çekerken 3G daha hızlı internet keyfi yaşatmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Samsung telefonlarda 4.5G’den 3G’ye nasıl çevrilir konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Ayrıca internet kotası düşük olan kullanıcıların 3G tercih etmesi daha iyi olacaktır. Neden derseniz örneğin youtube’dan uzun bir video’dan kısa bir bölüm izlemek istiyorsunuz. 4.5G hemen videoyu yükleyeceği için tüm içeriği kotanızı dolduracaktır. 3G hemen videoyu indirmeyeceği için daha tasarruf sağlayacaktır.

Lafı fazla uzatmayalım.

İlk olarak Uygulamalara giriş yapınız.

Daha sonra Ayarlar sekmesine dokunun.

Buradan Bağlantılar sekmesini bulunuz.

Açılan sekmede Mobil Ağlar‘a geçiş yapınız.

Son olarak Şebeke Modu bölümünden tercihinizi yapınız.

Yukarıdaki anlatımı Samsung Galaxy A70 modeline göre anlattık. Diğer Samsung modellerinde de hemen hemen adımlar aynı olmaktadır. Farklı olsa bile sonuç olarak ulaşacağınız kategorilerin ismi aynı olacaktır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

General Mobile 4G modeli 4.5G ayarı nasıl yapılır?

General Mobile 4G 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

android one 4.5g ayarları

General Mobile 4G Android One akıllı telefonu uygun fiyat ve yüksek performans ile bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır.Bu model Türkiye’de satılan ilk 4.5G uyumlu telefon arasında yer almıştır.

1 Nisan 2016 günü Tüm Türkiye 4.5G hizmetine geçiş yaptı.Milyonlarca kişi günler öncesinde SIM kartlarını değiştirerek gerekli ayarlamaları yaptı.Bir ziyaretçimiz General Mobile 4G akıllı telefon modelinin 4.5G ayarlarının nasıl yapacağını bize sormuştur.Bizde bu soruyu yayınlamak istedik ve bu sorun ile karşılaşan diğer ziyaretçilere faydası olacağını düşündük.4.5 G ayarını açmak için cihazınızın ayarlar bölümüne gidin. Daha sonra şebeke ayarlarının olduğu bölümde şebeke modu bölümüne girin. Burada 4G veya LTE olarak yazan seçeneğin seçili olması gerekiyor.

 

Not: Android One 4G hakkında herhangi bir sorun ile karşılaştırsanız bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.