Windows 10 Uyku ve Kapatma Sorunu (Siyah ekran sorunu)

Windows 10’da uyku ve kapatmada sorun yaşıyorsanız bu çözüm yöntemini denemenizde fayda var.

windows 10 uyku modu

İletişim yoluyla gelen bir destek mailini açarak bu sorun ile karşılaşan diğer ziyaretçilerimize faydalı olacağını düşünerek bu konuyu açmak istedik.Bir ziyaretçimiz Laptop bilgisayarına windows 10 yükledikten sonra bilgisayarının ekranını kapattığında uykuya geçmediğini, siyah ekranda kaldığını ve bilgisayarın çalışmaya devam ettiğini yazmıştır.Daha sonra güç düğmesine basılı tutarak kapatıp açmak durumunda kaldığını yazmıştır.Ayrıca windows 8.1’de böyle bir sıkıntı yaşamadığını bu sorunu nasıl düzeltebileceği konusunda destek istemiştir.

Teknoscrool.com olarak bilgisayarımızda windows 10 olmadığı için böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadık.Fakat internette uzun süre yaptığımızda araştırmada bu sorun ile karşılaşıp nasıl düzeltebileceğiniz konusunda çözümü sizlere iletmek istedik.

Çözüm: Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç seçenekleri sayfasına geliyoruz. Sonra soldan Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin’e tıklıyoruz. Üstte Şu Anda Kullanılmayan Ayarları Değiştir‘e tıklıyoruz ve altta Kapatma Ayarları başlığı altında Hızlı Başlatmayı Aç tikini boş bırakıyoruz. Değişiklikleri Kaydet dedikten sonra bu sorun ortadan kalktığı yazmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir