Kategoriler
Donanım Haberleri

Dizüstü Bilgisayarda Ses Kalitesi Nasıl Artırılır ?

Laptop’da ses kalitesi düşük diyorsanız bu yazı size göre.

ses kalitesi artırma

Dizüstü bilgisayarların sesinden şikayetçi olanlar için bilgilendirici bir rehber hazırladık. Dizüstü bilgisayarının sesinden memnun olmayan kullanıcılar bu rehber eşliğinde ses performansını atrırabilecekler.

Bilgisayarda Windows veya Mac için bazı uygulamalar bulunuyor. İTunes’da Tercihler kısmını açtıktan sonra Çalma/Oynatma bölümüne gelin. Bu kısımda Ses Geliştirici seçili olmalıdır. Ses Geliştiriciyle oynayarak istediğiniz kaliteyi yakalayabilirsiniz.

İşletim sisteminde ses ayarı yapmak için; denetim masasına giriş yapın. Daha sonra Ses sekmesine tıklayın. Bu kısımda Hoparlör’e tıklayarak Özellikler kısmını seçin. Ekrana Geliştirmeler ve Gelişmiş bölümleri çıkacak. Alt kısımda çeşitli seçenekler çıkacak. Bu seçenekleri istediğiniz gibi deneyebilir ve size uygun ses seçeneğini bulabilirsiniz.

Bu ayarlar sizi istediğiniz gibi tatmin etmediyse farklı yollar deneyebilirsiniz. Uygulamalardan yardım alarak bilgisayarınızın sesini artırabilirsiniz. Mac-i Tunes için kullanabileceğiniz BitPerfect ve Boom 2 Mac bilgisayarın sesini yükseltecektir.

Hear ise; Mac ve Windows işletim sistemleri üzerinde kullanılabilir. Hear size birbirinden pekçok seçenek sunarak ses konusunda sizi tatmin edecektir.

Windows için kullanılabilecek seçeneklerden biri de; DFX Audio Enhancer. Özellikle de Skype konuşmalarında size yardım edecek güzel bir uygulama.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir