Bilim ve Teknoloji

Zenfone 3 ekran görüntüsü nasıl alınır (2 Yöntem)

Zenfone 3 ekran görüntüsü alma hakkında araştırma yapıyorsanız bu detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

zenfone-3-ailesi

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan özellik kesinlikle ekran görüntüsü alma özelliğidir.3.parti uygulamalara gerek kalmadan birkaç adım ile ekran görüntüsünü alabilirsiniz.İlk defa akıllı telefon kullanacaklar yada ilk defa Asus modeli kullanacaklar için Zenfone 3 ekran görüntüsü alma işlemini sizlere anlatmak istedik.Bu arada Asus Zenfone 3,Ultra ve Deluxe modelleri 1 Aralık 2016 günü Türkiye’ye geliyor.Resmi satış fiyatları açıklandıktan sonra bakalım bu modellere ilgi ne kadar olacak göreceğiz.Neyse biz konumuza dönelim.

Zenfone 3 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Hemen hemen her akıllı telefonda olduğu gibi Zenfone 3 modelinde de ekran görüntüsü almak için [Güç Düğmesi] + [Ses Kısma Düğmesi] 1 saniye boyunca basılı tutmanız yeterli olacaktır.Almış olduğunu ekran görüntüsüne ise telefonda Dahili Bellek/ Screenshots konumunda bulabilirsiniz.

Zenfone 3’de bir farklı yöntem ile ekran görüntüsüde alabilirsiniz.Tuş kombinasyonu ile uğraşmak istemiyorum derseniz aşağıdaki adımları uygulayarak alabilirsiniz.“Uygulamalar” >> “Ayarlar” >> “ASUS özelleştirilmiş Ayarları” >> “Anahtar Ayarı”>> “Ekran resmi çekmek için dokunmaya devam edin” >> Ekran resmi çekmek istediğiniz ekrana gelin. >> Ekran görüntüsünü yakalamak için aşağıdaki resimdeki tuşa dokunmanız yeterli olacaktır.

zenfone-3-ekran-goruntusu-alma

Bu ekran görüntüsü alma işlemi tüm Zenfone 3 modellerinde uygulayabilirsiniz.Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bize yorum yazabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu