Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Zenfone 3 ekran görüntüsü nasıl alınır (2 Yöntem)

Zenfone 3 ekran görüntüsü alma hakkında araştırma yapıyorsanız bu detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

zenfone-3-ailesi

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan özellik kesinlikle ekran görüntüsü alma özelliğidir.3.parti uygulamalara gerek kalmadan birkaç adım ile ekran görüntüsünü alabilirsiniz.İlk defa akıllı telefon kullanacaklar yada ilk defa Asus modeli kullanacaklar için Zenfone 3 ekran görüntüsü alma işlemini sizlere anlatmak istedik.Bu arada Asus Zenfone 3,Ultra ve Deluxe modelleri 1 Aralık 2016 günü Türkiye’ye geliyor.Resmi satış fiyatları açıklandıktan sonra bakalım bu modellere ilgi ne kadar olacak göreceğiz.Neyse biz konumuza dönelim.

Zenfone 3 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Hemen hemen her akıllı telefonda olduğu gibi Zenfone 3 modelinde de ekran görüntüsü almak için [Güç Düğmesi] + [Ses Kısma Düğmesi] 1 saniye boyunca basılı tutmanız yeterli olacaktır.Almış olduğunu ekran görüntüsüne ise telefonda Dahili Bellek/ Screenshots konumunda bulabilirsiniz.

Zenfone 3’de bir farklı yöntem ile ekran görüntüsüde alabilirsiniz.Tuş kombinasyonu ile uğraşmak istemiyorum derseniz aşağıdaki adımları uygulayarak alabilirsiniz.“Uygulamalar” >> “Ayarlar” >> “ASUS özelleştirilmiş Ayarları” >> “Anahtar Ayarı”>> “Ekran resmi çekmek için dokunmaya devam edin” >> Ekran resmi çekmek istediğiniz ekrana gelin. >> Ekran görüntüsünü yakalamak için aşağıdaki resimdeki tuşa dokunmanız yeterli olacaktır.

zenfone-3-ekran-goruntusu-alma

Bu ekran görüntüsü alma işlemi tüm Zenfone 3 modellerinde uygulayabilirsiniz.Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bize yorum yazabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

ZenFone 3, Ultra ve Deluxe modellerinde ekran görüntüsü nasıl alınır

ZenFone 3,ultra ve deluxe modellerinde ekran resmi nasıl yakalarım diye arama yapıyorsanız bu yazımız tam size göre diyebiliriz.İşte ayrıntılar;

zenfone 3 ekran görüntüsü alma

Zenfone 3,Ultra ve Deluxe modelleri uzun zamandır ülkemize gelmesi beklenenler modeller arasında yer almaktadır.Bu 3 model arasında çok farklı özellikler ve ekran boyutları bulunmaktadır.Büyük ekranlı bir telefon arıyorsanız Ultra modeli,Performanslı bir telefon arıyorsanız Deluxe modeli, ideal bir telefon arıyorsanız ZenFone 3 modeline bakabilirsiniz.Bu 3 model ülkemize geldikten sonra ilk defa Asus kulllanacaklar ekran görüntüsü nasıl alacağı konusunda araştırma yapacaktır.

Aslında akıllı telefonların hemen hemen hepsi aynı yöntem ile ekran görüntüsü almaktadır.Asus2un diğer modellere göre biraz farklıdır.

ZenFone cihazlarda ekran görüntüsünü nasıl alabilirim? Ekran görüntüsü nereye kaydedilir?

Ekran görüntüsü yakalayabilmek için 2 farklı yol bulunmaktadır.

[Güç Düğmesi] + [Ses Kısma Düğmesi] 1 saniye boyunca basılı tutun>>Ekran görüntüsü alındı.

Ekran görüntüsünü  /Dahili Bellek/ Screenshots konumunda bulabilirsiniz