Bilim ve Teknoloji

Zenfone 2 Laser kullananlar kulübü

Zenfone 2 yorumları

zenfone 2.1

Bir ziyaretçimiz Zenfone 2 Laser modeli hakkında yorumunu bize mail olarak yollamıştır.Bizde bu içeriği size iletmek istedik.Zenfone 2 laser modeli almayı düşünenler için güzel bir yazı olacağını düşünüyoruz.

EKRANI BÜYÜK FAKAT ÇÖZÜNÜRLÜK DÜŞÜK

Asus Zenfone 2 laser modeli 5.5 inçlik bir IPS ekrana sahiptir. Büyük ekran kullanmayı severlere hitap eden bir telefon diyebiliriz.Fakat telefonun PPİ değeri orta seviyede kalmaktadır.248 PPİ ekran çözünürlüğü azda olsa hayal kırıklığına uğrattı diyebiliriz.Gorilla Glass 4 ekranı ile sağlamlığı konusunda hiç şüphe yok.

KAMERA ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ GAYET İYİ

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra fotoğraf çekme sevdası çok fazla gelişti. Artık günümüzde fotoğraf makineleri çekmecelerde bekliyor.Zenfone 2 laser modelinde 13 megapiksellik bir arka kamera bulunmaktadır.5 megapiksel ön kamerası yer alırken FULL HD video kayıt yapmaktadır. ZenFone 2 Laser’s (ZE550KL) arka kamerası olası en hızlı netlik için lazer oto-odaklama teknolojisine sahip olması çok dikkat çekmektedir.
Modelinin adı üstende laser olması ile kameradaki lazer ışını çok hızlı bir şekilde fotoğraf çekileceği kareyi ölçerek 0.2 gibi gibi bir saniyelik diliminde odaklanarak düşük ortamda bile gayet net fotoğraf çekmektedir. Selfie kamerası 85 derecelik açısı ile güzel bir selfie karesini kapsamaktadır.

128 GB micro SD DESTEKLİYOR

16 GB’lık dahili depolama hafızası bulunurken yüksek kapasite istiyorsanız 128 GB’lık microSD kartı sorunsuz olarak desteklemektedir.Bir çok telefon yüksek kapasitede kartı desteklerken çok yavaşlamaktadır.Fakat bu telefonda bu olay olmamaktadır.

PİL KAPASİTESİ GAYET BAŞARILI

5.5 inçlik bir ekrana sahip olan bu telefonun şarj kapasitesi çok iyi olmalıdır.Asus bu durumu ön görerek 2900 mAh’lık bir batarya koymuştur.Bu batarya kapasitesi ile çok rahat aktif bir kullanım ile rahat olarak 1 gün şarjı gidebilir.Normal bir kullanım yapıyorsanız 2 gün sürecek bir şarj kapasitesine sahip.

ANDROİD LOLLİPOP İLE GELİYOR

Android işletim sisteminin son sürümü şu an itibari ile marshmallow sürümü bulunmaktdır.Zenfone 2 laser modelinde Android 5.0.2 lollipop sürümü yer alıyor.

AĞIR BİR TELEFON DİYEBİLİRİZ

Akıllı telefonlar genellikle 100-125 gram arasında olmaktadır.Zenfone 2 laser modeli tam 170 gramdır.Bu büyüklükte bu kadar ağır olması taşırken zorlamaktadır.Aslında zorlamıyor fakat psikolojik olarak etkileniliyor.

TASARIM OLARAK AYNI

Asus Zenfone 2 laser modeli tasarım olarak Zenfone 2’den çok fazlabir farkı bulunmamaktadır. Tek farkı kamera tarafında olduğunu söyleyebilirz.Laser olduğu için zenfone 2’den çok az fartketmektedir.

Asus Zenfone 2 laser modeli oval bir yapıya sahip olduğu için elde tutma hissini çok güzel vermektedir.Rahat bir şekilde ve güvenli tutuş sağlayabiliyorsunuz. Asus Zenfone 2 Laser’da kendi geliştirdiği ZenUI arayüzünü kullanıyor. Bu arayüz bu güne kadar gördüğümüz en başarılı arayüzlerden birisi diyebiliriz.

Asus zenfone 2 laser modeli kesinlikle kamerası ile ön plana çıkmaktadır.Laser ile odaklama teknolojisi LG G3 modelindede yer alıyordu.Zenfone 2 laser (999 TL) fiyatı ile çok iyi diyebiliriz.Selfie kamerası olarak çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu