Bilim ve Teknoloji

YouTube Bildirim Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Her gün çoğumuzun ziyaret etmiş olduğu mecralardan biri de YouTube’dur.

Yeni video klipleri takip edebileceğimiz ya da eski tarihlere ait video içerikleri bulabileceğimiz, şarkılar dinleyebildiğimiz, eğlenceli videolarla stresten arındığımız, sevdiğimiz sanatçı ya da tanıdık kişilerin kanallarına abone olarak, onların yayınladığı içerikler hakkında fikir sahibi olacağımız en yaygın kanaldır. Eğer istersek kendimize ait bir kanal oluşturup, kendi çektiğimiz videoları da bu platforma yükleyebiliriz. Bu yüklediğimiz içeriklere yani videolara diğer kullanıcılar tarafından yorumlar yapılabilir. Peki, birden fazla içerik yüklüyorsak ya da abone sayımız fazlaysa ve de çok fazla yorum alıyorsak gelen bildirimleri kapatma yolu yok mu sorusu akıllarımızı kurcalar. Bu yazımızda sizlere bunun mümkün olduğunu ve YouTube yorum bildirimlerini nasıl kapatacağınızı anlatacağız.

Kanalınız ve ya videolarınızda ki yeni yapılan yorumlar ve yanıtlarla ilgili mobil bildirim ya da e-posta alıp almak sizin elinizde. Yüklediğiniz videolar için çok fazla sayıda yorum alırsanız her gelen yorum için tarafınıza bildirim ulaşmayabilir. Belli yorumlar için mail alırsınız. Fakat videolara gelen yorumlardan ve yanıtlardan sıkılırsanız bu durumdan da kurtulmakta mümkün .Yorumlar ve yanıtlarla ilgili bildirimlerin alınmasını iptal ettirmek istiyorsanız bildirimleri kapatmak için e-posta listesinden çıkma linkini kullanmalısınız.

YouTube E-posta Bildirimlerini Yönetme

  • Öncelikle YouTube hesabınıza giderek mevcut bulunan hesabınızda oturum açın.
  • Sağ üst köşede ki kısımda bulunan hesap ayarı simgesini tıklayın.
  • Hesap ile ilgili bildirimleri almak için sol kısımdan bildirimler yazısına yani linkine tıklayın.
  • Bana YouTube etkinliğim hakkında e-posta gönder seçeneğini seçin.

E-postadan gelen bildirimlerinizi daha önceden devre dışı bırakmış olabilirsiniz . Bu durumu kontrol etmek için bildirim ayarlarınıza gitmelisiniz . Bildirim ayarlarınıza gittiğinizde E- posta türleri listesinden yorumlar için E-posta bildirimlerinin aktif olup olmamasına bakıp devam et butonuna basmalısınız.

YouTube bildirimleri sayesinde sevdiğiniz kanallarda yeni içerikler yüklendiğinde ve güncellemeler olduğunda bu değişikliklerle ilgili bilgiler alabilirsiniz.

Bildirimlerini yönetmek istediğiniz kanala giderek Abone ol düğmesine tıklayın sonra zil simgesine tıklayın. Bildirimleri almanızı sağlayan bir kutucuk karşınıza çıkacaktır. Ayarları yönet sayfasını ziyaret ederek ayrıntılı ayarları yapabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu