Bilim ve Teknoloji

Yeni God of War nasıl olacak, ne zaman çıkacak?

Sony, geçtiğimiz yılın E3 2016 konferansında yeni God of War oyununu duyurarak herkesi heyecanlandırmıştı. Bu oyun God of War 4 veya bir reboot yapım değildi.

Hikaye önceki oyunları takip ediyordu fakat ortada büyük bir değişiklik vardı; Kratos artık Atreus adlı bir erkek çocuk sahibiydi. Duyuru dahi herkesi heyecanlandırmaya yeterken, Sony bu süre zarfında sessiz kalmayı tercih etti, ta ki E3 2017’ye kadar. Bu senenin E3 fuarında yeni God of War oyunu hakkında daha fazla bilgi sahibi olduk ve oynanış fragmanı da yayınlandı.

Yeni God of War ne zaman çıkacak?

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro’ya özel olarak çıkacak yeni God of War’un yapım süreci hâlâ devam ediyor. E3 2017’de Sony’nin yaptığı duyuruya göre çıkış tarihi olarak 2018 yılının ilk ayları düşünülmekte.

Aslında bu bize bazı fikirler de veriyor çünkü geçtiğimiz aylarda Almanya menşeli bir oyun satış mağazası, yanlışlıkla yeni God of War’ın koleksiyoncu sürümünü listelemiş ve çıkış tarihini 18 Ocak 2018 olarak belirtmişti. Dolayısıyla bir ihtimal yeni oyun 2018’in Ocak ayında da çıkabilir.

Eğer Collector’s Edition hakkında merak sahibiyseniz, oyunun bu kutulu sürümünde bir adet Kratos büstü ve oğlu Atreus’un figürü olacak. Aynı zamanda oyun içi harita, orijinal müzik albümü ve farklı hediyeler de yer alıyor.

Yeni God of War nasıl olacak?

Sony’e ait Santa Monica Studio birkaç yıldır oyun için çalışmalarını sürdürüyor. Oyunun yapım yönetmeni Corey Barlog PlayStation Blog’da konuşurken, bu sefer daha farklı, daha iyi ve eskiye göre daha akılda kalıcı bir macera olacağını dile getirdi.

Barlog’a göre yeni God of War yapımı bir devam oyunu değil, orijinal hikayenin yeniden yorumlanışı da değil. Ona göre oynanabilirlik yeniden yaratıldı, oyuncuya farklı ve taze bir perspektif sunuldu. Barlog, oyuncuları yeni God of War’la birlikte daha derin bir maceranın beklediğini söylerken, Kratos’un da duygusal bir maceraya çıkacağını dile getirdi.

Fragmanlarda da gördüğümüz kadarıyla Kratos artık Atreus adlı bir evlat sahibi ve oyunda da yanımızda olacak. Hatta Kratos bu sefer önceki oyunların aksine daha az şiddet dolu, daha sakin olacak.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu