Bilim ve Teknoloji

Xiaomi Mi Note 2 detayları ve yorumları

Çinli üreticilerden şimdiye kadar Honor Magic ya da Xiaomi Mi Mix gibi oldukça ilginç cihazlar gördük fakat bazı firmalar daha çok ürettikleri ‘klon’ modellerle tanınıyor.

Xiaomi’nin Şubat ayında satışa çıkan Mi Note 2 modeli de aslında böyle fakat bu demek değil ki, kendisi kötü bir cihaz.

Eğer Galaxy Note 7 alıp da geri vermek zorunda kaldıysanız ve iyi bir alternatif arıyorsanız, Xiaomi Mi Note 2 kesinlikle buna değen bir tercih.

Xiaomi Mi Note 2 Tasarımı

Phablet tasarımındaki cihaz, pek çok yönden zaten Galaxy Note 7’nin klonu gibi duruyor ve tasarım da farklı değil, neredeyse hemen hemen aynı. Önde ve arkada kavisli cam varken, Xiaomi buna ‘3D cam’ demeyi tercih etmiş.

Cihazın genel malzeme kalitesi aşırı derecede iyi ve elde tutarken de hiç zorlanmıyorsunuz. Tabii Galaxy Note 7’de olduğu gibi bir Stylus Pen yok ve onun yerine alt tarafta sadece USB Type-C girişi mevcut.

Xiaomi Mi Note 2 Ekranı

Xiaomi Mi Note 2, 5.7 inç boyutundaki AMOLED ekranla geliyor ve eğer sanal gerçeklik için kullanma gibi bir amacınız yoksa, her şeyin son derece keskin – canlı gözüktüğünü söyleyebiliriz.

Derin siyahlar ve yüksek kontrast oranı Xiaomi Mi Note 2’yi ekran konusunda piyasadaki en iyi ürünlerden birisi hâline getirmekte.

Xiaomi Mi Note 2 Teknik Özellikleri

Üst seviye bir akıllı telefondan bekleyeceğiniz her türlü özellik Xiaomi Mi Note 2’de bulunuyor. Quad-core Qualcomm Snapdragon 821 işlemci çipsetine sahip cihazın 4GB ve 6GB RAM seçenekleri mevcut. Aynı zamanda hafıza olarak da 64GB ya da 128GB arasında tercih yapabiliyorsunuz. Buna rağmen hafızayı microSD kartla genişletme şansınız bulunmuyor.

Cihaz çift SIM kart desteği de içerdiği için, iki farklı numara kullananlar için ayrı bir cazibesi bulunuyor. 4070mAh gücündeki dev bataryası, normal kullanımlarda 1 günü rahatlıkla devirebiliyor.

Xiaomi Mi Note 2 Fiyatı

Xiaomi Mi Note 2’nin 128GB ve 6GB RAM sürümü şu anda Türkiye’de 2200 TL’ye satılmakta.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu