Bilim ve Teknoloji

Wingsuit Flying Nedir?

Wingsuit Flying Nedir?

Wingsuit Flying

İnsanlar eski tarihlerden bu yana uçmaya merak salmışlardır. Kuşlar gibi özgür olmayı hayal eden insanlar tarih boyunca çeşitli şekillerde uçmayı denemeye çalışmışlardır.

İnsanlar havada olabilmenin hayali ile ilk olarak paraşüt gibi aktiviteler eşliğinde hava kalabilmişlerdir. Bunun yanında uçaklarda insanların uçma hevesini bir nebze gidermiştir. Fakat bununla yetinmeyen insanlar kanat takıp uçmayı daha cazip gördüler. Bunun için çeşitli buluşlar yapan insanlara en iyi örnek eski tarihimizde yer alan ünlü isim; Hazerfen Çelebi’dir. Tarihimizde kanat benzeri çeşitli aparatlar takarak uçmayı başarmış ilk insan olarak Hazerfen Çelebi bilinir.

Ünlü ismin yaptığı bu icat seneler sonra insanlara yeniden ilham olmuştur. İnsanlar kanat takarak uçmayı başarmış ve bunu spor haline getirmişlerdir. Bu sporun adı; Wingsuit Flying’dir. Kanat şeklinde takılan aparratlar insanların uçmasını sağlamış ve spor şekline getirilmiştir.

Bütün bunlara rağmen bu spor oldukça maliyetlidir. Kıyafetleri oldukça pahalı olan bu spor için profesyonel paraşütçü olma zorunluluğu vardır. Üstelik çeşitli eğitimden geçirilen kişiler bu eğitimlerde başarılı olmak zorundadırlar. Bunun nedeni ise son derece tehlikeli bir spor olmasıdır. Giysileri ve eğitimi bu denli pahalı olan bu sporun size verdiği özgürlük hissi tüm giderlerinize değer bir spor dalıdır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu