Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Windows 10 Mobile (Phone) Wi-Fi Ağına Bağlanamama Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 Mobile (Phone) Wi-Fi Ağına Bağlanamama Sorunu Nasıl Çözülür?

windows 10 sorunları

Windows 10 Mobile aletinizde telefon şebekesine yada kablosuz ağa bağlanma problemi yaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

İlk olarak; hücresel veri bağlantısının açık olduğunu kontrol edin. Ardından Başlangıç kısmında dört karenin birleşiminden oluşan ekranı sağa çekin ve Tüm uygulamalar kısmına gidin. Daha sonra Ayarlar- Ağ ve kablosuz- Hücresel ve SIM kısımlarını seçin. Ekranın üst tarafında bulunan çubukların sayısına bakın ve şebeke sinyalinin gücünü kontrol edin. İyi bir şekilde sinyali alabilmek için başka yere gidin. Mesela; pencerenin kenarına yaklaşabilirsiniz.

Uçak modunu açık tutabilirsiniz. Uçak modu açık haldeyse; üst tarafta simgeyi görürsünüz. Uçak modunuz açıksa; kapatmak için ekranın üst tarafından aşağı kısma doğru çekin. Daha sonra; Genişlet- Uçak modu kısımları seçin.

SIM kartın takılı olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde; ekranın üst tarafında simgeyi görmeye devam edersiniz.

Hücresel ile SIM ayarlarını kontrol ederek yanlışsa değiştirin. Başlangıç kısmında dört karenin birleşiminden oluşan ekranı aşağı kısma doğru çekin ve Tüm uygulamalar listesinin olduğu kısma gidin. Ayarlar- Ağ ve kablosuz- Hücresel ve SIM kısımlarını seçin.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

“Windows 10 Mobile (Phone) Wi-Fi Ağına Bağlanamama Sorunu Nasıl Çözülür?” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir