Bilim ve Teknoloji

WhatsApp kaç yıldır var! 10. yıl mesajları hortladı

WhatsApp kaç yıldır hizmet veriyor sorusuna yanıt arıyosanız işte cevabı

whatsapp-spam-mesaj

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta yine esrarengiz mesajlar yayılmaya başladı.Eğer hatırlarsanız bundan 3 sene öncede benzer bir mesaj furyası başlamıştı.WhatsApp yaklaşık olarak 7 senedir hayatımızın içinde yer almaktadır.‘WhatsApp 10. yılını kutluyor’ şeklindeki mesajlar, son birkaç gündür tekrar yayılmaya başladı.Bu mesajlara artık inandırıcı bulmayanların sayısı oldukça fazla.Fakat bu mesajlar ile yeni tanışanlar hemen mesajları kopyaladığı gibi arkadaşlarına iletmeye başladı.Onlarda rehberindekilere derken bir anda bu mesajlar yayılmaya başladı.

WhatsApp’ta kısa sürede yayılan bu mesajda ” Cumartesi sabah itibari ile WhatsApp ücretli olacak.En az 10 kişiye bu mesajı gönderirsen logon mavi olacak ve ücretsiz kullanmaya devam edebilirsiniz.Aksi halde WhatsApp 0.01 euro olacak.WhatsApp 10.yılını kutluyor.Bizi desteklediğiniz için siz değerli üyerlerimize teşekkürü borç biliriz.Bu mesajı WhatsApp kullanıcısı 10 arkadaşınıza ilettiğinzi taktirde 5 sene ücretsiz WhatsApp kullanmak hakkını kazanacaksınız.Inandırıcı gelmedi mi? Web sayfamız da konuyla ilgili açıklamamıza göz atabilirsiniz.www.whatsapp.com mesajınız 10 whatsApp üyemize ulaştıktan sonra kutucuk yeşil olacak ve siz 5 sene ücretsiz üyelik kazanmış olacaksınız tebrikler!!!” mesajı yazmaktadır.

Manıklı olarak düşünürseniz WhatsApp, 10 yıl önce hayatımızda yoktu.Bu mesaj herhangi bir virüs içermiyor fakat neden bu tarz mesajların çıktığına kimse anlam veremiyor.

WhatsApp 2010 Ocak ayında hizmete girdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu