WhatsApp doğrulama kodu gelmiyor? (Kesin ve basit çözüm)

Bir takipçimiz WhatsApp doğrulama yapmak istediğini, cep telefonu numarasını girdikten sonra bir türlü doğrulmama SMS’i gelmediğini yazmıştır.

Bu soruyu geç cevaplandırdığımız için soru sahibi kusura bakmasın. Aynı sorun bizim başımızada geldi. Samsung Galaxy S3 akıllı telefona yeniden WhatsApp kurmak istedik. Cep telefon numaramızı girdikten sonra doğrulama kodu gelmedi.

Bu sorunun çözümüne geçtiğimizde ise ilk olarak telefonunuza Google Play Store’dan CCleaner uygulamasını yükleyin. Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamayı açın ve analiz et butonuna basınız. Uygulama telefonuzu analiz ettikten sonra temizleme işlemini yapın. Bu işlemde tamamlandıktan sonra telefonu bir kere yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

Bu WhatsApp doğrulama kodu sorununuz varsa internet üzerinden yapacağınız cep telefonlu doğrulama kodu mesajları da size gelmeyecektir. Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra artık doğrulama kodu gelmiyor gibi bir sorununuz olmayacaktır.

Doğrulama kodu gelmemeye devam ediyorsa şikayetinizi bize yorum yazarak gönderiniz. Elimizden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışacağız.  Ama birçok kişi bu yöntemi kullandıktan sonra şikayeti kalmayacaktır.

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

5 Yorum

 1. Sercan

  9 Mayıs 2019 at 06:01

  Yurt dışındayım. Watsapp i silip tekrar yüklemek istedim. Fakat bir türlü doğrulama kodu gelmiyor. Diğer doğrulama kodları gelmesine rağmen sadece watsapp doğrulama kodu gelmiyor. Arama diyorum arama da yapılmıyor. Hattım Turkcell. Şu an ne yapacağım bilemiyorum. Yukarıda dediğinizi de yaptım ama hala sorun devam ediyor.

 2. Çınar

  6 Haziran 2019 at 13:12

  Watsapp i silip tekrar yüklemek istedim. Fakat bir türlü doğrulama kodu gelmiyor. Diğer doğrulama kodları gelmesine rağmen sadece watsapp doğrulama kodu gelmiyor. Arama diyorum arama da yapılmıyor. Hattım Turkcell. Şu an ne yapacağım bilemiyorum. Yukarıda dediğinizi de yaptım ama hala sorun devam ediyor

 3. Teknoloji

  8 Haziran 2019 at 09:58

  Çınar bey merhabalar,

  Biz bu yöntem ile bu sorunu hallettik. Bunun haricinde maalesef önerebileceğimiz başka bir yöntem bulunmamaktadır.

 4. Buse

  10 Haziran 2019 at 12:57

  Watsapı aynı hafta içinde 5 ile 10 arasında indirip sildim.Suan kod sorunu yaşıyorum telefonum onaylanmiyor 2 gündür devam ediyor ne yapmam gerek?Bi daha wp kullanamayacak mıyım?

 5. Teknoloji

  10 Haziran 2019 at 18:57

  Buse hanım en son çare olarak format atmayı deneyiniz.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir