Bilim ve Teknoloji

Ülkemizde Black Friday ilgi gördü mü?

Ülkemizde Black Friday gününe ilgi var mı yok mu sizlerden destek bekliyoruz.

black-friday

Amerika’da her yıl Black Friday günü yaşanmaktadır.Haberlerde her zaman duyduğumuz aşina olduğumuz bir kelimedir.Black Friday günleri ülkemizde de başladı.İlk olarak Black Friday ne olduğunu açıklayalım.

ABD’de, Black Friday, Şükran Günün’den sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve Ingiltere’de de Black Friday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinden iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar. Son yedi yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin kârları sürekli artmıştır.Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia’da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir.

Yurtdışında uygulanan bu olayı artık Türkiye’de görmeye başladık.Birçok mağaza ürünlerinden indirimler yapıyor.Teknoloji,Giyim ve birçok dalda bugün indirimler oldu.Hemen hemen herkesin cep telefonuna gelen mesajlardan yada internet reklamlarında görmektesiniz.Bizim Black Friday gününe yurtdışındaki gibi ilgi gösterdik mi bunu bilmiyoruz.

Ülkemizde Black Friday günü nasıl geçti yorumlarınızı bekliyoruz.Daha doğrusu alışveriş yaptınız mı?

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu