Bilim ve Teknoloji

Turkcell Turbo T50 telefon incelemesi

Turkcell Firmasının kullanıcılarına sunduğu yeni telefonlardan olan Turkcell Turbo T50 telefonu hakkında kullanıcıların merak ettiği teknik detayları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Turkcell Turbo T50

Fiyat olarak 580 TL ile 600 TL arasında değişen fiyatları bulunan Turkcell Turbo T50 telefonunun özellikleri pekte tatmin edici değil.

Turkcell Turbo T50 ekran özellikleri

Görüntü olarak Sony modellerine benzeyen bu telefonun ekran boyutu konusunda 5 inçlik bir ekranı bulunmaktadır. Ekran çözünürlüğü konusunda ise 720 x 1080 piksel HD ekran çözünürlüğü bulunan bu telefon ekran piksel yoğunluğu ise 294 PPI’dir. Ekran gövde oranında da düşük bir seviyesi bulunan Turkcell Turbo T50 telefonunun % 68,8’lik oranı bulunmaktadır.

Turkcell Turbo T50 batarya özellikleri

Turkcell firmasını kullanıcılarına sunduğu Turkcell Turbo T50 telefonunda en çok şikayet edilen konuların başında batarya performans gelmektedir. 2300 mAh kapasitede bulunan bataryası ile satılan bu telefonu konuşma süresi 8 saat olurken bekleme süresi ise 3G bağlantı hızında 240 saatlik bir performans sunmaktadır. Micro-USB şarj girişi bulunan telefonun bataryası da değişme özelliği göstermemektedir.

Turkcell Turbo T50 temel özellikleri

Düşük performansı bulunan bu telefonun 1.2 GHZ işlemci kapasitesi yetersiz bir performans olarak dikkat çekiyor. 4 çekirdekli CPU’su bulunan bu telefonun grafik işlemcisi ise Adreno 305’tir. 1 GB RAM kapasitesi bulunan bu telefonun 16 GB dahili depolama alanı ise yetersiz seviyede.Aynı zamanda kullanıcılarına SD kart desteği de sunmayan Turkcell Turbo T50 alınacak telefonlar arasında yer almamaktadır.

Turkcell Turbo T50 kamera özellikleri

2 MP Ön kamera ile eleştiri alan bu telefonun arka kamerası ise 13 MP çözünürlükte. Ancak son zamanlarda oldukça eleştiri alan bu telefonun video çekim ekran çözünürlüğü ise 1080 Full HD olarak tek olumlu özelliği olarak denebilir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu