Bilim ve Teknoloji

Telefon dinlemesi nasıl anlaşılır?

Telefon Dinleme Nasıl Anlaşılır, telefonun çabuk şarjı bitmesi,telefonun aşırı ısınması ve telefon dinlendiğinin belirtileri nelerdir.

telefon dinlenildiği nasıl anlaşılır

Teknoloji geliştiği akıllı telefonları dinlemek çok zor birşey değil.Bazı yüklediğiniz oyun yada uygulamalar ile telefonuz dinlenebilir.Çünkü bazı uygulama ve oyunlar o kadar çok sizden yetki istemektedir ki bu isteklerin neler olduğuna bile bakmaktan üşeniyoruz.Örnek basit bir oyun diyelim fakat sizden kamera açma/kapama ve çağrı kontrolü gibi izinler istemektedir.

Telefonunuzun dinlendiğini düşünüyorsanız bir takım ayrıntılarla bu şüphenizi giderebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ile beraber herkes de telefon dinleme korkusu oluşmaya başladı. Telefonun dinlendiğinden şüphe eden kişiler için bu durumu ortaya çıkaran bir takım önemli ip uçları sunacağız.

Telefonunuz dinleniyorsa cihazınızdan bir takım cızırtılar gelebilir. Hatta konuşurken eko tarzında sesiniz yankı yapıyorsa telefonda dinleniyor olabilirsiniz.

Cihazınızın şarjı artık uzun müddet dayanmıyorsa telefonunuz dinleniyor olabilir. Şarjın hemen bitmesi mikrofonun geri planda sürekli çalışmasıyla ilgilidir. Mikrofon çevredeki sesleri topladığı için şarj daha kısa sürede biter.

Telefon son zamanlarda inanılmaz sıcaklık boyutuna ulaşıyorsa dinleniyor olabilirsiniz. Cihazınız durup duruken çok ısınıyorsa bu dinlendiğinize işaret olabilir.

Telefonu sürekli sıfırlayarak ve ram boşaltma işlemlerini yaparak dinlenmeye karşı bir takım önlemler alabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu