Bilim ve Teknoloji

SONY Xperia Z5 Compact İncelemesi

SONY Yeni Model Compact 

Sony, akıllı telefon piyasasında çıkardığı modeller ve bu güne kadar bir birinden güzel telefon tasarımlarıyla beraber, kullanıcıların dikkatini fazlasıyla çekti.  Yeni modelleri  bugün itibariyle Türkiye’de satışa çıktı. Onlardan en yenisi olan ” Z5 Compact” modelinde özellik olarak eksik yok, fazlası var.

810 İşlemci SNAPDRAGON özelliğiyle gelen modelde, teknik bileşenler ve işletim sistemi gibi donanımlar sayesinde gerçekten üst düzey bir performans sunuyor. “4.6 İnç” ekrana sahip olması da ayrıca bir özellik taşırken, ekranı beklentilerin biraz altına kaldı diyebiliriz. Ama piksel ve FULL donanımlı bir çözünürlük kalitesi olduğu için, telefon bu konuda daha iyi verim sağlamakta.

2 GB RAM olan telefonda , işletim sisteminin yüksek verimlilik hızında çalışması sayesinde bu açığı kapatan bir özelliği mümkün. RAM olarak da kullanıcıların isteklerinin biraz daha altında kalmış. 23 MP Kamerası telefonun üst düzey olduğunu bizlere göstermekte. 4K Full Çekim yapabilme özelliğiyle beraber, artık her türlü fotoğraf bir sanat eseri olacak. Ayrıca,  Yüz odaklaması ve çevreye duyarlı Kamera özelliği sayesinde, son zamanların en çok dikkat çeken kamera özelliğini de içinde barındırıyor.  23 MP kamera gerçekten üstün bir başarı.  birçok  Fotoğraf makinesiyle yarışan bu model sayesinde, her yerde resimleriniz daha canlı ve 4K olacak.

32 GB Hafıza taşınabilir belleği de var. MİCROSD Kartlarıyla beraber, telefonu kapasite olarak yukarılara taşımakta bir yandan size bağlı.  Sony Z5 Compact Modelinin Türkiye satış fiyatı ” 1.999 TL” olarak belirlendi.  Boyut olarak küçük olması, bu tarz modelleri taşımak isteyenler için gerçekten bulunmaz bir telefon.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu