Bilim ve Teknoloji

Sony Xperia L1 özellikleri

Sony firmasının 2017 Mobil Kongre Fuarı’nda tanıtımını yaptığı yeni telefonu kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği cihazların başında geldi.

sony xperia l1

Özellikleri ve fiyatı bakımından son derece uygun fiyata alınacak olan Sony Xperia L1’in merak ettiğiniz teknik özelliklerini sizlere açıklamak istiyoruz.

Çıkış tarihi konusunda net bir bilgi bulunmayan ancak Sony firmasının orta segment telefonları arasında yer alacak olan L1 modelinin yaz aylarının başına doğru ülkemizde satışa sunulması bekleniyor. Fiyat olarak ise Bin 500 TL ile 2 Bin TL arasında satılması beklenen telefonun özellikleri kullanıcılarını tatmin edici olarak gözüküyor.

Sony xperia L1 teknik özellikleri

Kamera konusunda firmanın tercih ettiği merceklerin son derece kaliteli olması Sony telefonları diğer markalardan ayıran özelliklerin başında getiriyor. L1 modelinde oldukça tatmin edici kameralar kullanan firma Selfie kamerasında 5 MP çözünürlük kullanırken arka kamerasında ise 13 MP çözünürlüğe sahip olan Sony mercek ile geliyor. Ancak batarya konusunda biraz düşük kapasiteli bir batarya ömrü sunan firma burada 2620 mAH gücünde buluna batarya ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. İşletim sistemi konusunda yine Android tercih eden firmanın son güncelleme olan Nougat 7.0 ile geleceğini belirtmek istiyoruz.

5.5 inçlik ekran boyutu tercih eden L1 Telefonunda bulunan dört çekirdekli işlemci kapasitesi 2 GB RAM ile desteklenmektedir. Aynı zamanda kullanıcılarına 16 GB gibi düşük bir depolama alanı sunan firma burada SD kart desteği de sunarak en azından hafızanın arttırılmasına izin vermektedir.

5.5 inçlik ekran boyutunda tercih edilen ekran çözünürlüğü ise 1280 x 768 piksel olarak orta seviye bir telefon için ideal seviyede karşımıza çıkıyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu