Bilim ve Teknoloji

Sloth ile ingilizceyi telefondan rahatça öğrenin

Sloth telefonunuzun ekran kilidini yabancı dil öğrenebileceğiniz şekilde yeniden tasarlar. Günlük ekstra 1 dakika bile harcamadan yılda minimum 2000 yabancı kelime öğrenebilirsin!

Örneğin YDS ‘ e hazırlanıyoruz bu sınavda çıkabilecek kelimeleri öğrenmemiz gerekiyor, yahut Üniversite hazırlık sınıfı öğrencisisiniz veya Akademisyensiniz yabancı dil seviyenizi Akademik anlamda geliştirmek istiyorsunuz. Sloth Kilit ayarları bölümünden ihtiyacımıza göre kelime paketini seçiyoruz. Ve kilit ekranını etkinleştirerek uygulamamızı kapatıyoruz. Artık her ekran kilidi açtığınızda ve telefonumuzda saate, bildirimlere bakmak için veya farklı bir sebeple çıkardığımızda yabancı bir kelimeyi öğrenmeye çalışıyor olacağız.

Bir akıllı telefon kullanıcı günlük ortalama 40 kere ekran kilidini açıyor ve 70 kere telefon ekranına bakıyor.
Arap bilim adamlarının çalışmalarına göre; yeni bir bilgiyi ilk öğrendikten 15 dk, 1 saat , 1 gün , 1 hafta ,1 ay ve 6 ay sonra tekrar edilirse yeni öğrenilen bilgi kalıcı hafızaya alınıyor.

Kalıcı hafızaya geçiş için gerekli tekrar sayısınıakilit ve giriş ekranlarını kullanarak ulaşabiliyoruz.
Bu bilgilerden yola çıkarak akıllı telefon giriş ekranında bir yabancı kelime ve o yabancı kelimenin Türkçe karşıtını öğrenebileceği şekilde yeniden tasarlıyoruz.

Kilit ekranını da bir şifre, desen veya kaydırarak açmak yerine bir testin sonucu bularak açabileceği şekilde testin sorusunu bir yabancı kelime ve cevapları ise o kelime Türkçe karşılığının bulunacağı 3 seçenek sunuyoruz yabancı kelimenin Türkçe karşılığını bulduğun da telefonun kilidi açılacak şekilde yeniden tasarlıyoruz.

Böylece kullanıcı hiç vaktini ve emeğini harcattırmadan yılda minimum 2000 yabancı kelime öğrenebiliyoruz.

Sloth Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ÖnKuluçka Girişimidir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu