Bilim ve Teknoloji

Skype Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

Görüntülü konuşmak, teknolojide iletişim kurmanın başka bir yoludur. Bunu geliştirip kullanıcıların beğenisine sunan uygulamalardan biri de Skype’dır. Fakat ara sıra yaşanan, ekranda görüntünün donması, yavaşlaması ya da kasma gibi kullanıcının iletişim alanını kısıtlayan ya da zorlaştıran bir takım aksilikler de yaşanmaktadır. Bu sorunların gerçekleşmemesi için de belli başka çözümler bulunmaktadır.

Problemin Kaynağı-Sorunun Çözümü

Donma, kasma gibi sorunların başında, iletişim halinde olan iki taraftan birinde internet ve ağ bağlantısı ile ilgili bir sorun olabilir. Ağ bağlantısında bir problem olduğunda, sesin gecikmesi, görüntünün donması veya aramanın gecikmesi ile karşılaşmak kaçınılmaz olmaktadır. Problem internetten kaynaklı olduğunda ise uygulama bir bildirimle ağ bağlantısının yavaş olduğuna dair bilgi vermektedir.

Skype kendini sürekli güncellediğinden dolayı, sistem üzerinden son sürümde olup olmadığı kontrol edilmeli ya da son güncellemenin gerçekleşip gerçekleşmediğine bakılmalıdır. Bu da donma sorununun bir başka nedeni olabilmektedir. Bunun yanı sıra Windows da bağlantı ile ilgili problem teşkil edebiliyor. Bunun içinse, gereksiz sekmelerin kapatılması, bilgisayarın tasarruf modundan çıkarılıp şarjının da yüksek olduğuna dikkat edilmesi gibi çözümler sunulmaktadır.

Çağrı kalitesi için dikkat edilmesi gereken ise Wi-fi bağlantısının güçlü olduğundan emin olunmalıdır. Bağlantının güçlü olmasına rağmen sorunun sürmesi halinde kablo ile bağlanmak çözüm olabilmektedir. Tüm bu sorunlar göz önünde bulundurulup çözümleri denendiğinde uygulanmanın problem göstermemesi gerekmektedir.

Skype İçeriği

Söz konusu iletişim olduğunda, ilgili uygulamaların başında gelen Skype mesajlaşma, çağrı yapma, görüntülü konuşma gibi özellikleri ve sürekli güncellenen sürümüyle insanların tercih ettiği bir uygulamadır. Bu bağlamda, şehir dışı, yurt dışı gibi uzak mesafelerdeki insanların buluşma noktası olmayı başarmış bir uygulamadır. İş arkadaşları, oyun arkadaşları, aile fertleri, farklı ülkelerden birbirlerinin kültürüne ve diline temas eden yabancı arkadaşların ortak paylaşım alanıdır.

Bu bağlamda çözülür sorunlar ile karşılaşan kullanıcıları endişelenmemeleri gerekmektedir. Bunun için uygulamaya nasıl girildiği de önemlidir. Mobil uygulamalar üzerinden telefondan, bilgisayardan ya da Alexa üzerinden giriş mümkündür. Problem yaratabilecek unsurlar kontrol edilip tespit edildiğinde ise çözüme ulaşmak daha kolay olmaktadır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu