Şarjı en uzun giden 3 akıllı telefon

Akıllı telefonların en büyük problemlerinden bir tanesi ise kesinlikle şarj sürelerinin az gitmesidir.Teknoloji ilerledikçe telefonların şarj problemlerine malesef kalıcı çözümler bulunamıyor.Teknoloji devleri telefonlarının batarya kapasitelerini artırıyor yada hızlı şarj özellikleri ile kısa sürede uzun süre kullanım sağlamak için uğraşıyor.Teknoscrool.com olarak sizlere batarya kapasitesine göre şarj süreleri en uzun giden telefonları yazmak istedik.

İlk olarak modelimiz Asus Max modelidir.

zenfone-max-batarya-kapasitesi

 

Bu telefonda 5000 mAh’lık bataryası ile piyasadaki en büyük bataryaya sahip telefonlar arasında yer almaktadır. modeli 37 saat civarında konuşma süresi ve 914 saat bekleme süresi sunmaktadır.Ayrıca 22 saat video oynatma ve 79 saat civarındada müzik oynatma performansı bulunmaktadır. modeli şu an 899 TL fiyatı ile satılmaktadır.

İkinci model ise modelidir.

lenovo-vibe-p1-batarrya-kapasitesi

Bu modelde 5000 mAh’lık güçlü bir batarya yer almaktadır.ZenFone Max ile batarya kapasitesi aynıyken donanım olarak baya bir üstün olduğunu söyleyebiliriz.Bekleme süresi 720 saat iken konuşma süresi olarak 49 saat civarında bataryası dayanmaktadır.En aktif kullanıcılar için rahat 1 gün süreyle şarjı dayanmaktadır.Hızlı şarj özelliği bulunan Lenovo Vibe P1 modeli 5 dakikalık şarj ile 3 saatlik bir konuşma sağlamaktadır.Bu model şu an için 1099 TL civarında satılmaktadır.

Üçüncü modelimiz ise Asus’un yeni amiral gemisi modeli ZenFone 3 Ultra modelidir.

zenfone-3-ultra-batarya-kapasites

Henüz Türkiye’de satışı olmamasına rağmen özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti.4600 mAh’lık bataryası ile 6.8 inçlik bir ekranı desteklemektedir.Batarya kapasitesi büyük olunca şarj süresininde uzadığını unutmayınız.ZenFone 3 Ultra modeli 45 dakikada yüzde 60’lık bir dolum oranı sağlamaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir