Bilim ve Teknoloji

Samsung Yeni Modeli Galaxy A8 Tenaa’da Kullanıcıya Göründü

Samsung Yeni Modeli Galaxy A8 Tenaa’da Kullanıcıya Göründü

Samsung Galaxy A8

Geçtiğimiz yılın satış rekorları kıran ve liderliği elinde bulunduran firması Samsung tarafından üretilen ve yeni A serisinin yeni modeli olarak kullanıcı karşısına çıkan Galaxy A8, Tenaa’da görüldü.

Geride bıraktığımız Mart ayı içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen Galaxy S6 ve Glaaxy S6 Edge modellerinin ardından Galaxy J5 ve Galaxy J7 modellerini de resmi olarak tanıtmış, A serisine ilişkin resmi bir açıklama gerçekleştirmemişti. Geçtiğimiz günlerde TENAA’da kendini gösteren ve SM-A8000 kodu ile kullanıcı karşısına çıkan Galaxy A serisinin ynei modeli Galaxy A8’e ilişkin teknik detaylar göze çarpıyor.

Cihazın 5.7″ büyük bir ekran ve 1920*1080 çözünürlüğe sahip olarak kullanıcı karşısına çıkacağı öğrenilirken 158 mm x 76.77 mm x 5.94 mm inceliğinde satışa sunulacağı belirtilirken 3.050mAh batarya ile uzun bir şarj deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Cihazın Android Lollipop ile piyasaya gireceği öğrenilirken hangi versiyonu alarak kullanıcı karşısına çıkacağı henüz kesinlik kazanmadı.

Arka kamerasının 16 MP ön yüz kamerasının ise 5 MP olarak belirtildiği Galaxy A8 modelinin 2 GB sistem belleği ve MicroSD kart aracılığı ile arttırılabilir 16 GB veri depolama alanına sahip olarak satışa çıkacağı ifade edildi. Öncelikli olarak hangi ülkede satışa sunulacağı yahut satış fiyatı ile ilgili bir bilgi verilmezken yapılan değerlendirmelerin üst seviye bir cihazdan beklenen performansı sergileyebilecek kapasitede olduğu belirtildi.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu