Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy A9 (2018) 4 kamerası ne işe yarıyor?

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli diyebileceğimiz Galaxy A9 (2018) etkliyeci özellikleri ile çok beğenilecek gibi gözükmektedir.

Samsung’un A serisi uzun yıllardır yenilenerek piyasaya tekrar çıkıyor. Bu modeli en çok fotoğraf tutkunları beğenecek.

Neden beğenecek derseniz Galaxy A9 (2018) modelinde tam 5 adet kamera bulunmaktadır. Arka tarafta 4 adet kamera ve ön tarafta bir adet kamera bulunmaktadır.

Peki Galaxy A9 (2018) kameraları ne işe yarıyor?

Birinci arka ana kamera 24 MP çözünürlüğündedir. Arka ana kamera F1.7 diyafram açıklığında ve bu kamera ile 2160p Ultra HD 4K video kaydı yapabilirsiniz.

İkinci arka kamera ise 8 MP’dir. Bu kamera ile diyafram açıklığı F2.4 olmaktadır. Ayrıca ekstra geniş açı özelliği katmaktadır. Yani 120 derecelik bir geniş açı sağlamaktadır.

Üçüncü arka kamera ise 10 MP çözünürlüğe sahiptir. F2.4 diyafram açıklığına sahip ve bu kamera ie 2X optik zoom, otomatik odaklama ve Telephoto özelliği gelmektedir.

Dördüncü arka kamera ise 5 MP’dir. Bu kamera telefona derinlik algısı özelliğini eklemektedir.

Selfie kamerası ise 24 MP‘dir. Ön kamera ile 1080p video kaydı yapabilir ve F2.0 dyafram açıklığındadır.

Gördüğünüz üzere kamera donanımı olarak çok çok iyi bir teknik özelliklere sahiptir. Tabi sadece kamera özellikleri değil, diğer donanımları da oldukça başarılıdlr.

Samsung Galaxy A9 (2018) Türkiye satış fiyatı konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. İlerleyen günlerde satış fiyatları netleşecektir.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir