Bilim ve Teknoloji

Rüyalara bile girmeyen Dünyanın en pahalı 5 arabası

Dünyanın en pahalı 5 arabasının fiyatını duyduktan sonra çok şaşıracaksınız.Dünyada sayılı kişilerin sahip olduğu bu modelleri bazıları hiç duymamış bile olabilir.DÜnyanın en pahalı arabaları denilince akla ilk gelen Ferrari,Mercedes ve BMW gelebilir.Fakat bunların hiçbiri listede bulunmuyor.En pahalı araçlar şahısların istediği üzerine üretiliyor ve dünyada sayılı olarak bulunmaktadır.Örneğin Bugatti Veyron almak isterseniz Türkiye’de satılık ilanlarını bulabilirsiniz.Fakat sadece 1 yada 2 tane’dir.O da yurtdışında hazır bekletilmektedir.Türkiye’de bu arabaları görmek neredeyse imkansız ama şanslı olanlar görebilir belki.

1) Maybach Exelero [8 Milyon Dolar]

Maybach Exelero [8 Milyon Dolar]

İlk aracımız Maybach Exelero’dur.Bu aracın markasını belki hiç duymamış olabilirsiniz.Fakat 8 milyon dolarlık fiyatı ile dünyanın en pahalı aracıdır.

2) Koenigsegg CCXR [4.8 Milyon Dolar]

2) Koenigsegg CCXR [4.8 Milyon Dolar]

Dünyanın ikinci pahalı arabası Koenigsegg markası Türkiye’de belki hiç görmemişsinizdir. 1004 beygirlik V8 motoru ile saatte 408 km hıza ulaşabilmektedir.

Lamborghini Veneno [4.5 Milyon Dolar]

Lamborghini Veneno [4.5 Milyon Dolar]

Bu araba birçok kişinin efsane arabasıdır.Aykırı tasarımı ile çok çok beğenilmektedir.Gel gelelim yurtdışı medya organlarının birçoğu dünyanın en kötü dizaynına sahip otomobil diye yazmışlar.Herkes hadi len ordan diyor.araç 740 beygir güce sahip ve 0’dan 100’e 2.9sn’de çıkıyor.Kısacası ağzınızla 0-100 bak nasıl çıkıyorum demeden kadran 100’ü görmüş olacak.

Lykan Hypersport [3.4 Milyon Dolar]

Lykan Hypersport [3.4 Milyon Dolar]

Hızlı ve Öfkeli son serisini izleyenler bu arabayı hatırlar.Dubai’de gökdelenler arasında uçan araç işte bu.Dünyada sadece 7 adet üretilmiş olan bu araç 0’dan 100’e 2.8 saniyede ulaşıyor.Bu aracın üreticisinin Birleşik Arap Emirliği oldğunu söyleyelim.Dışarıdan araba alacaklarına kendileri üretmiştiler.

Bugatti Veyron Super Sport [2.4 Milyon Dolar]

Bugatti Veyron Super Sport [2.4 Milyon Dolar]

Aslında en pahalı araç hangisi diye dışarıda soru sorun hemen hemen herkes Bugatti Veyron diyecektir.Bir zamanların en hızlı ve en pahalı aracı olduğunu herkes bilmektedir.432 km’lik hız ile Guiness rekorlar kitabına giren bu modelde 1200 beygirlik oha denilecek güçte bir motoru ve 0’dan 100’e 2.5 saniyede çıkıyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu