Bilim ve Teknoloji

Programlama Öğrenebileceğiniz En İyi 6 Android Uygulaması

Programlama öğrenmek isteyenler için çok çeşitli eğitim alma imkanı bulunuyor. Ancak eğitim alma imkanı olmadan sadece internet üzerinden bu eğitimi almak isteyen kullanıcılar düşünülerek bir yazı oluşturduk.

proglamama uygulamaları

Bu yazımızda programlama öğrenebileceğiniz en iyi olan 6 Android uygulamasını sizler için paylaşacağız.

1- Programming Hub Uygulaması: SQL, Linux ya da C, C++, Java gibi programlama dillerini öğreten bu uygulamada hem örnek programlar hem de farklı uygulamalar bulunuyor. Aynı zamanda sürekli olarak güncelleme, kategorileştirme ve çevrimdışı kullanım özelliği de yer alıyor.

2- Algoid Uygulaması: Programlama öğretenler arasında belki de en iyisi olan bu uygulama, öğretme işini en basite indirmiş durumda. Bir yandan eğlenirken bir yandan da basit bir anlatımda öğretme imkanı sağlıyor.

3- AIDE Uygulaması: Bu uygulama ile etkileşimli olarak kodlama derslerini takip edebilir, kendi uygulamanızı da geliştirebilirsiniz. Görsel olarak da tasarlanabilen bu uygulamada kod tamamlama, yeniden yapılandırma ya da zengin düzenleyici gibi kodlar da yazılabiliyor.

4- C++ Programming Uygulaması: Uygulaması ile oldukça basit bir sistemi olan bu programın özelliği, örneklerle desteklenmiş olan dersleri ve soruları anlatması. Hazır halde program da sunan bu uygulamanın kullanımı oldukça da basit.

5- Udacity Uygulaması: Bu uygulamanın diğerlerinden farkı, kullanıcının kendisini test etmesine yardımcı olan mini testlerinin bulunması. Yaklaşık 1 milyon kullanıcısı bulunan bu uygulama programlama açısından önerilen uygulamalar arasında yerini alıyor.

6- Learn Java Uygulaması: Bu uygulama adından da anlaşılacağı üzere, Java’yı öğretmek için kullanılıyor. 64 adet dersin bulunduğu bu uygulama temel seviyeden başlıyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu