Bilim ve Teknoloji

Picasa Fotoğrafları Telefon Galerisinden Silme Yöntemleri

Picasa Fotoğrafları Telefon Galerisinden Silme Yöntemleri

picasa

Gmail hesabınızda Picasa albümü ile Google fotoğrafları etkin halde ise bu kısımda yer alan fotoğraflar telefonunuza yeniden yüklenecektir. Fotoğraflarınızı galeriden silmek istiyorsunuz ve bunu başaramıyorsunuz. Gelin bu fotoğrafları tamamen nasıl sileceğinizi görelim.

Google yada Picasa’dan resim kaldırmak istiyorsanız hesabınıza bilgisayardan giriş yapın. İstemediğiniz fotoğrafları bu kısımdan silin. Ardından hesaplar-google hesapları-bu kısımda yer alan gmail hesabını seçin-gelen şıklardan hızlı resim yükleme, senkron google foto ile senkron Picasa bölümündeki kutucukların işaretlerini kaldırın. Ardından senkronizasyonu çalıştırın. Şimdi resimleriniz galeriden tamamen silinmiş olacaktır. Fotoğraflarınız hala silinmiyor ise ikinci şıkkı uygulamalısınız.

Ayarlar kısmından uygulama yöneticisi-hepsi-galeri bölümündeki şıklardan veriyi sil ile ön belleği boşalt işlemlerini yapmanız durumunda galeriden fotoğrafları tamamen silmiş olacaksınız.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

22 Yorum

 1. Kolay gelsin ben gecen. Yil baya fotograflarimi yedeklemistim ama Suan gözükmüyor lar yardımcı olur musunuz

 2. Galeriden önbelligi bosaltsak diger dosyalara bişey olmadan sadece picasadaki resimlermi silinecek yani

 3. Arkadaşlar, merhaba. Bu konuyu çok basit bir yoldan düzelttim şans eseri 🙂 Şöyle ki; Albümler’e gelip ekranın sol alt köşesindeki seçenekten “Görüntülecek seçenek”i seçin, oradan da “Picasa içeriği”ni devre dışı bırakın. Aynı zamanda “Tüm içerik” seçeneği de devre dışı kalıyor. Yalnızca “Cihaz içeriği” seçeneği kalmalı. Vee bir bakıyorsunuz albümden o istemediğiniz fotoğraflar yok oluyor. Sizin kamera fotoğraflarınız da yerli yerinde kalıyor.

 4. Ne yapsam kurtulamadım picasa fotolarından ta ki yasemin yasminin çözümüne kadar.Allah bin kere razı olsun???

 5. Picasa fotolarini galeriden silip kaldiramiyorum dosya desteklenmiyor lutfen yardim

 6. Sağ üst köşesindeki seçenekten “Görüntülecek seçenek”i seçin, oradan da “Picasa içeriği”ni devre dışı bırakın. Aynı zamanda “Tüm içerik” seçeneği de devre dışı kalıyor. Yalnızca “Cihaz içeriği” seçeneği kalmalı. Vee bir bakıyorsunuz albümden o istemediğiniz fotoğraflar yok oluyor. Sizin kamera fotoğraflarınız da yerli yerinde kalıyor.

 7. Yasemin Allahanım,’im ne dileğin varsa kabul etsin.Süpersin sen.Teşekkürler.

 8. Yasemin Hanım çok teşekkür ederim. Resimler gitti nihayetinde…

 9. Benim bütün fotoğrafları picasa ya atmış devre dışı birakirsam hepsi siliniyomu acaba hepsinin silinmesini istemiyorum

 10. Yasemin hanıma tesekkurler etkili ama geçici bir yöntem yani görüntülenen içerik sadece saklanıyor ancak silinmiyor. Wep üzerinden picasa ya girilmiyor çünkü kaldırılmış ve fotoğraflar hala mevcut gereksiz yer kaplıyor. Yani galeri nin içeriği siler sek fotoların tamamı silinirmi? ?

 11. ıyı guzelde sılınmıyor kardesım ordan sadece goruntulenecek ıcerık kaldırılıyor sıteden tek tek sılsenızde telefondan kalkmıor

 12. Allah razı olsun yasemin yasin çok teşekkürlerrr

 13. Cok tesekkurler Yasemin Yasmin beni gordukce sinir oldugum ve silemedigim fotograflardan kurtardin. Bu kadar kolaymis meger???

 14. Yasemin hanım, bu yöntemi şans eseri bir kere bende bulmuştum. Fakat yazınızı okuyana dek nasıl yaptığımı bir türlü hatırlayamadım. Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu