Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Öldükten sonra facebook hesabı nasıl silinir?

Öldükten sonra facebook hesabı nasıl silinir diye arama yapıyorsanız bu yazımız tam size göredir.

facebook varis atama

Dünyanın en aktif olarak kullanılan sosyal medya uygulaması Facebook’ta sizin başınıza birşey geldiğinizde hesabınızı yönetmesi için birisini atayabildiğinizi biliyor muydunuz? Facebook’ta sağlıklı iken atayacağınız varis ile başınıza birşey geldiğinde atadığınız kişi sizin adınıza facebook sayfasınızı silebilir.Genellikle bu varis atamayı öldükten sonra hesapların silinmesi isteyenler kullanmaktadır.

Herhalde sonuna kadar sosyal medya kullanmak buna deniliyor.Öldükten sonra bile sosyal medya durumunuzu ayarlayabiliyorsunuz.

Peki Varis atama nasıl yapılır?

Facebook’a giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede Ayarlar sekmesine giriş yapınız.Daha sonra sol tarafta bulunan Güvenlik kategorisine giriş yapınız.Güvenlik kategorisinin altında hesap varisi’nden gerekli ayarları yapmalısınız.

oldukten-sonra-facebook-hesap-silme

Yukarıdaki resimde gözüktüğü gibi ” Vefat ettikten sonra Facebook hesabının tutulmasını isteiyorsan, hesap varisi seçmek yerine hesabının kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsiniz. ” Hesabın Silinmesini talep et sekmesine tıklayınız.

Daha sonra size bir pencerede bildiri çıkacaktır.Bu uyarıda “Lütfen ölümden sonra hesabının silinmesini istediğini onayla. Birisi vefat ettiğini bize bildirdiğinde, tüm bilgilerin, fotoğrafların ve gönderilerin Facebook’tan kalıcı olarak silinecek ve bir daha hiç kimse profilini göremeyecek.”

olumden-sonra-sil

Ölümden sonra sil dedikten sonra artık varisinizi ayarlamışsınızdır.Siz öldükten sonra gerekli belgeleri facebook’a sunarak hesabınızı sizin adınıza silebilecek.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir