Bilim ve Teknoloji

LG V30 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

2016 yılının son aylarında satışa çıkan LG V20 oldukça başarılı olmuştu ve aynı zamanda piyasada Android 7.0 Nougat’la çalışan ilk akıllı telefonlardandı.

Samsung’un Note serisine de rakip olan V serisi LG telefonların son halkası olan LG V30 da bu yıl piyasada olacak.

LG V30 hakkında hâlâ çok şey bilmiyoruz fakat çıkış tarihi yaklaşırken, elimizde bazı bilgiler var. Peki LG V30 ne zaman çıkacak? LG V30 fiyatı ve özellikleri ne kadar?

LG V30 Çıkış Tarihi

Birçok kişinin en merak ettiği soru, ‘LG V30 ne zaman çıkacak?’ sorusu. Şu anda her ne kadar net bir çıkış tarihi olmasa da, bu yıl içine telefonun satışa sunulacağından eminiz. Sonuçta telefon Google I/O konferansında resmen duyuruldu.

Bunun da ötesinde, LG V10 Eylül ayında duyurulmuş ve ertesi ay, Ekim’de satışa çıkmıştı. 2016’da LG V20 için bu tarih daha kısaydı ve telefon hem Eylül ayında duyurulmuştu, hem de aynı ay içinde satışta olmuştu.

Dolayısıyla yeni cihazın da muhtemelen 2017 Eylül’de çıkacağını söyleyebiliriz.

LG V30 Tasarımı

Şimdiye kadar tasarım hakkında çok bilgimiz yok ama piyasanın ‘sızıntılarıyla’ ünlü ismi Evan Blass, telefonun fotoğraflarını gösteren birkaç Tweet attı.

Buna rağmen Blass geliştirmenin hâlâ sürdüğünü ve cihazda bazı değişiklikler yapılabileceğini söylüyor. Eğer telefon bu şekilde çıkarsa, LG V30’un epey Blackberry Priv’i andırdığını ama daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

LG V30 Özellikleri

Telefonda olması beklenen bazı özelliklerin bilgisine sahip. Öncelikle cihaz Google Daydream uyumlu ve bunun onayı da Google I/O’da geçtiğimiz ay gelmişti. Bu yüzden telefonda yüksek teknolojili bir mobil VR deneyimi yaşamaya hazırlayabilirsiniz.

Diğer yandan Qualcomm’un en son sürüm işlemci çipseti Snapdragon 835 olacak ve bu yönüyle Samsung Galaxy S8 ile Sony Xperia XZ Premium’a benziyor. LG V30’un OLED ekran paneline sahip ilk LG telefonu olması beklenirken, LG V20’ye oranla çok daha geniş bir renk yelpazesi ve güç tüketim performansı sunacak.

Kablosuz şarj özelliği de telefona eklenecekler arasındayken, LG V30 eğer Eylül ayında satışa çıkarsa aynı zamanda Android O yeni işletim sisteminin de yer aldığı ilk cihazlardan birisi olacak.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu