Bilim ve Teknoloji

LG Twin Wash nedir? LG Twin Wash İncelemesi

Güney Kore menşeli LG markası, teknolojinin pek çok alanında hizmet verirken bunlardan birisi de çamaşır makineleri.

Firma ilk olarak CES 2015 teknoloji fuarında yeni Twin Wash yıkama teknolojisini tanıtmıştı ve bugün de kendisi hâlâ yaygın olarak kullanılıyor.

LG Twin Wash nedir?

Twin Wash teknolojisi aslında basit bir mantıkla çalışıyor ve tek bir çamaşır makinesinde, aynı anda iki farklı çamaşır grubunu yıkamanıza olanak tanıyor. Genel fikir, hassas olmayan, sıradan kıyafetlerinizi – yıkanacaklarınızı üst bölmeye yerleştirmek, hassas olan kıyafetlerinizi de alt kısma yerleştirmek ve zaman tasarrufu yapmak. Elbette çamaşırların yerini değiştirme şansınız var fakat alt bölme daha ufak olduğu için, hassas kıyafetler için de daha uygun gözüküyor. Bu şekilde hassas kıyafetlerinizin zarar görme riski ortadan kalkıyor ya da makineye beyaz renkte koyduğunuz bir havlu, kırmızı renkte çıkmıyor.

LG Twin Wash Türkiye’de var mı soruları da yöneltilirken, açıkçası firma bu teknolojiyi ilk olarak 2015 yılındaki WM5000HVA Twin-Wash numaralı modeliyle sundu. Buna rağmen ürünün Türkiye’ye gelişi biraz gecikti ve şu anda piyasada Twin Wash uyumlu olarak iki yeni çamaşır makinesi mevcut. Peki şu anda satılan LG Twin Wash teknolojili çamaşır makineleri hangileri?

LG Twin Wash FH0C9CDHK7 17 Kg Yıkama

Bu ve diğer Twin Wash teknolojili çamaşır makinelerinin şu anda en büyük fırsatı sunulan hediye çekleri. Şimdi LG G6 akıllı telefon alan kişilere LG Oled TV’lerin yanı sıra Twin Wash çamaşır makinelerinde de 1000 TL’lik indirim çeki sunuluyor.

FH0C9CDHK7 kod numaralı LG çamaşır makinesi, pek çok LG Premium Shop’ta yer alırken üründe 6 Motion DD teknolojisi bulunuyor ve bu sayede her kumaş türü için farklı hareket kombinasyonları yapılıyor. Bu şekilde hasar-yıpranma payı minimuma inerken, güçlü bir yıkama sağlanıyor. Güçlü yıkama dövme, filtreleme ve ovalama hareketlerini sunarken, hassas yıkamada ise döndürme, hassas çevirme ve çitileme bulunuyor.

Yeni çamaşır makinesinde aynı zamanda TurboWash teknolojisi de mevcut ve bu şekilde yıkama süresi yaklaşık 30 dakika kısaltılıyor. Bu şekilde hem zaman, hem enerji tasarrufu sağlanırken bir de Allergiene özelliği bulunuyor. Allergiene ile çamaşır makinesi buharla dokulara nüfuz ediyor, toz akarları ve hayvan tüyü gibi alerjiye yol açan etkenleri ortadan kaldırıyor. BAF tarafından da onay alan teknoloji, alerji sorunu olanlar için bire bir.

Bu çamaşır makinesinde aynı zamanda Inverter DD teknolojisi de mevcut. Ürün herhangi bir kayış veya kasnak kullanmıyor. Motor doğrudan tambura bağlıyken, böylece hem enerji tüketimi azalıyor, hem de çalışma durumunda minimum ölçüde ses çıkıyor.

17 kg yıkama kapasitesi, 10 kg kurutma kapasitesi sunan makinenin elbette en büyük kozu da Twin Wash teknolojisi. Bahsettiğimiz gibi bu teknoloji tek bir çamaşır makinesinde aynı anda iki farklı yıkama olanağı sağlıyor. FH0C9CDHK7 kod numaralı ürünün de alt kısmında 3.5 kg kapasiteli bir yıkama haznesi var ve özellikle hassas kıyafetler için bire bir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu