Bilim ve Teknoloji

LG G5 fabrika ayarlarına nasıl döndürülür?

LG G5 fabrika ayarlarına yada LG G5 hard format atmak istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

lg g5 format atmak

Ilk olarak telefonda ayarlar kısmını açın. Ardından yedekle ve sıfırla> fabrika ayarlarını sıfırla kısımlarına dokunun. Ekranın altında yer alan cihazı sıfırla kısmını seçin. Karşınıza çıkan ekran üzerinde Tümünü sil kısmına dokunun.  Yaptığınız işlemlerden sonra cihazınızda yer alan resimler, oyunlar ve uygulamalar bütün bölümler tamamen silinmiş olacaktır. Bu nedenle işlemleri yapmadan evvel verilerin tamamını yedeklemeyi unutmayın.

LG G5 hard format nasıl atılır?

Hard format işlemini mecbur kalmadığınız sürece uygulamamanızı tavsiye ediyoruz. Telefonunuz tamamen kullanılamaz hale geldiğinde hard format işlemini uygulayabilirsiniz. Hard format atmak için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

Ilk olarak telefonu kapalı hale getirin. Telefonu siz işlem yaptığınız halde kapanmıyorsa bataryasını çıkararak yeniden takın. Telefon tamamen kapalı haldeyken ses kısma tuşuna basılı tutarak aynı anda güç düğmesine de basın. Bu işlemden sonra telefon açılarak ekrana LG logosu gelecek. Ekran üzerine System Recovery kısmı gelene dek tuşlara basılı tutmaya devam etmelisiniz. System Recovery menüsünün içinde bulunan Factory Data Reset kısmını seçin. Menü içinde aşağı yada yukarı doğru gidebilmek için Ses kısma yada açma, menüyü seçebilmek için ise güç düğmesini kullanabilirsiniz. Karşınıza bir ekran çıkacaktır. Burada yes kısmını seçin.  Bu seçimin ardından telefon tamamen kapanacaktır. Ardından format atma işlemi başlamış olacak.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu